TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Częstochowa czeka na 12 MAN-ów
GAZETA WYBORCZA-CZĘSTOCHOWA - Opublikowano: 09.11.2018 09:45:12

W październiku częstochowskie MPK miało otrzymać pierwszą partię nowych autobusów.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Częstochowa - w październiku częstochowskie MPK miało otrzymać pierwszą partię nowych autobusów. Dostawca zaliczył poślizg i nie wiadomo, kiedy dokładnie flota miejskiego przewoźnika wzbogaci się o 12 MAN-ów.

Pojazdy miały trafić do Częstochowy w dwóch transzach. Przybycie pierwszych sześciu było przewidziane na połowę października, a miesiąc później producent miał dostarczyć resztę autobusów. Jednak jak dotąd żaden nowy man do MPK nie dojechał, choć niebawem minie termin realizacji umowy.

– Przyczyny opóźnienia w dostawie kolejnych 12 nowych autobusów dla MPK leżą po stronie producenta pojazdów. Z uwagi na niedotrzymanie ustalonego terminu zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z zapisami umowy – podkreśla rzecznik MPK Maciej Hasik.

Nie wiadomo, kiedy przewoźnik otrzyma nowe autobusy.

– Liczmy na to, że autobusy niebawem do nas dotrą, bo chcielibyśmy, żeby jak najszybciej, jeszcze tej jesieni, mogli z nich korzystać częstochowscy pasażerowie. Trudno powiedzieć, czy zostaną dostarczone w jednej czy dwóch transzach, bo takiej informacji MPK nie otrzymało – wyjaśnia rzecznik.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Częstochowa
MAN
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.