TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Częstochowa walczy o powrót hybryd Solbusa. Na lotnisku
GAZETA WYBORCZA-CZĘSTOCHOWA - Opublikowano: 18.06.2018 17:37:38

Test autobusu hybrydowego marki Solbus na lotnisku w Rudnikach

Jak informuje Gazet Wyborcza Częstochowa - hybrydowy autobus Solbus SM12 przez cały dzień kursował po płycie lotniska dodatkowo obciążony workami z piaskiem. Co z tego wynikło - na razie nie wiadomo. Wiadomo za to, że MPK w Częstochowie od miesięcy walczy o przywrócenie hybryd do ruchu.

Hybrydy są uziemione od ponad roku. Po tym jak wiosną 2017 r. jeden z 40 autobusów elektryczno-gazowych firmy Solbus podczas kursu z pasażerami zapalił się i doszczętnie spłonął, zarząd MPK w Częstochowie podjął decyzję o zatrzymaniu wszystkich tych pojazdów. Od tego momentu stoją w zajezdni, a w styczniu tego roku zostały wyrejestrowane.

Od przeszło roku władze przewoźnika starają się, żeby autobusy mogły wrócić na trasę. Pierwszym krokiem było powołanie zespołu ekspertów składającego się z naukowców kilku polskich uczelni i przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego, by dokładnie przyjrzeli się pojazdom. Sporządzona ekspertyza wykazała szereg problemów, lecz MPK nie chce wskazać jakich.

MPK Częstochowa nie chce też ujawniać, jak długo one potrwają, ani kiedy poznamy pierwsze efekty. Przewoźnik ma nadzieję, że uda się doprowadzić hybrydy do odpowiedniego stanu przed remontem linii tramwajowej, który rozpocznie się jeszcze w tym. Podczas prac ruch tramwajów będzie ograniczony, więc MPK chce mieć tabor autobusowy, który częściowo odciąży tramwaje.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
hybryda
MPK Częstochowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.