TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Gniezno z bezpłatną komunikacją miejską. Na wakacje
NASZEMIASTO.PL - Opublikowano: 05.07.2017 12:59:45

Wzorem roku ubiegłego, w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia we wszystkie soboty i niedziele komunikacja miejska w Gnieźnie jest bezpłatna.

Jak informuje portal NaszeMiasto.pl-Gniezno - wzorem roku ubiegłego, w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia we wszystkie soboty i niedziele zwalnia się z opłaty za przejazd wszystkich pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej w Gnieźnie.

Celem wakacyjnej akcji MPK jest ożywienie centrum miasta latem kosztem ograniczenia korzystania z samochodów prywatnych. Już po raz drugi Miasto Gniezno wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym rozpoczyna wakacyjną akcję - darmowe przejazdy w weekendy.

-"Propozycja zapewnia wszystkim pasażerom bezpłatny przejazd we wszystkie soboty i niedziele od 1 lipca do 31 sierpnia - informuje Piotr Stasiak, prezes MPK Gniezno. -Zmiana ta ma przyczynić się do ożywienia centrum miastaoraz do umożliwienia wszystkim mieszkańcom Gniezna i przyjezdnym udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych podczas trwającego przez cały okres letni Królewskiego Festiwalu Artystycznego - twierdzi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Zaproponowane rozwiązanie ma na celu promować komunikację miejska i może skłonić do zmiany nawyków komunikacyjnych, czyli ograniczenia korzystania z samochodów prywatnych. Dodajmy, iż koszt zamysłu to około 200 tys. zł.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Gniezno
BKM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.