TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Olsztyn przeniesie zajezdnię autobusową na Lubelską
OLSZTYN.WM.PL - Opublikowano: 15.05.2017 16:55:56

Planowana jest adaptacja terenu i budynków przy ul. Lubelskiej na główną zajezdnię autobusową

Jak informuje portal olsztyn.wm.pl - MPK Olsztyn wykorzysta tereny Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego przy ulicy Lubelskiej i najprawdopodobniej tam przeniesie swoją zajezdnię autobusową.

-"Planowana jest adaptacja terenu i budynków przy ul. Lubelskiej na główną zajezdnię autobusową — mówi Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK.

Do zagospodarowania są trzy hektary. Część hal zostanie zaadoptowana na warsztaty naprawcze, a teren od Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego aż do Jeziora Trackiego będzie przeznaczony na miejsca postojowe.

Teraz MPK Olsztyn dysponuje dwiema bazami: przy ul. Kołobrzeskiej, gdzie znajduje się także zajezdnia tramwajowa, oraz przy al. Sikorskiego. Ta ostatnia — przypomnijmy — powstała w 2015 roku wraz z budową pierwszej linii tramwajowej. Miała być rozwiązaniem tymczasowym do momentu, gdy nie powstanie planowana wówczas na Pieczewie główna zajezdnia. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie powstanie, a plac przy al. Sikorskiego będzie nadal użytkowany.

— Jak wynika z planów rozwoju Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, na Lubelskiej ma być baza główna, ale zachowujemy też plac postojowy przy Sikorskiego, gdzie pozostanie część autobusów — dodaje Stankiewicz.

A co stanie się z terenem przewoźnika przy ul. Kołobrzeskiej?

— Część użytkowana w celu obsługi autobusów ma zostać przebudowana na zajezdnię tramwajową — odpowiada rzecznik MPK.

A miejsce się przyda, bo wraz z budową drugiej linii tramwajowej miasto powiększy tabór. Na razie dokładna data przeprowadzki na ul. Lubelską nie została ustalona, ponieważ wszystko zależy od inwestycji tramwajowej i przebudowy zajezdni przy Kołobrzeskiej. Według Stankiewicza należy zakładać, że wydarzy się to za dwa lub trzy lata.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Olsztyn
zajezdnia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.