TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Koszalin bez ofert na nowy tramwaj wodny
InfoShip.pl - Opublikowano: 23.08.2019 12:30:39
MZK Koszalin bez ofert na nowy statek

Koszalińskiemu przewoźników nie udało się kupić nowego statku, który miał wzmocnić pasażerską obsługę na jeziorze Jamno.

Koszalińskiemu przewoźników nie udało się kupić nowego statku, który miał wzmocnić pasażerską obsługę na jeziorze Jamno. Aktualnie na tej trasie pływa "Koszałek" o pojemności 65 pasażerów przy długości prawie 20 m.

Nowa jednostka miała mieć podobne wymiary, ale zdecydowanie większą pojemność. Dzięki konstrukcji typu katamaran - statek przy ok. 20 metrów długości i ok. 5 metrów szerokości miał zabierać na pokład aż 120 pasażerów i członków załogi. Do tego miał oferować co najmniej 7 wydzielonych miejsc na rowery, jedno na wózek inwalidzki i jedno na wózek dziecięcy. Maksymalnie 25 proc. przestrzeni pasażerskiej, z tyłu statku, miało mieć charakter otwarty.

Śródlądowa hybryda

Kolejna nowość dotyczyła napędu - nowa jednostka miała mieć napęd hybrydowy – elektryczny, który pozwalałby na rejs z prędkością 7 km/h i wszelkie operacje manewrowe na przystani, oraz spalinowy, który dałby możliwość rozpędzenia się do 15 km/h.

W przetargu zastosowano standardowe kryteria: okres gwarancji (minimum 2 lata) z wagą: 10 % i cena z wagą 90 %. Z kolei termin wykonania statku wynosił 9 miesięcy od daty podpisania umowy + 30 dni na dostarczenie jednostki na jezioro Jamno. Teraz czekamy na ponowny przetarg

Do końca września

Na koniec zapraszamy na rejsy "starym" Koszałekiem, który od końca września wozi pasażerów między trzema przystaniami na jeziorze Jamno, Bilety kosztują, w zależności od trasy, ok. 10 zł, a kursy są realizowane przez MZK Koszalin. Poniżej szczegóły:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
statek
MZK Koszalin