TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Koszalin myśli o hybrydowym tramwaju wodnym
InfoShip.pl - Opublikowano: 22.11.2018 12:30:30
MZK Koszalin myśli o hybrydowym tramwaju wodnym

MZK Koszalin w ofensywie. Firma odbiera w tym roku siedem nowych autobusów, zamawia pojazdy hybrydowe i myśli o ekologicznym następcy tramwaju wodnego Koszałek, który w sezonie operuje na jeziorze Jamno.

Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie w ofensywie. Firma odbiera w tym roku siedem nowych autobusów marki Scania, zamawia pojazdy hybrydowe i myśli o ekologicznym następcy tramwaju wodnego "Koszałek", który w sezonie letnim operuje na jeziorze Jamno.

Obok niskopodłogowych i ekologicznych autobusów MZK w Koszalinie planuje jeszcze jeden zakup - tym razem do wodnej obsługi turystów na jeziorze Jamno. Aktualnie pływa tutaj tramwaj wodny Koszałek. Teraz jest mowa o jego następcy lub dodatkowym wsparciu w postaci drugiego statku.

Z tego co wiadomo ma to być konstrukcja ekologiczna, z napędem hybrydowym (spalinowo-elektrycznym), który miałby wypłynął w pierwszy rejs wiosną 2020 r.

Na razie miejska spółka przygotowuje przetarg pod zakup jednostki. Czy uda się go ogłosić jeszcze w tym roku? Zobaczymy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
hybryda
MZK Koszalin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.