TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na jeziorze Wigry zatonął statek Tryton
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 08.02.2019 11:30:04
Na jeziorze Wigry zatonął statek Tryton; fot. wigry.info.pl

Jednostka była zimą przycumowana do brzegu naprzeciwko klasztoru pokamedulskiego w Wigrach. Właściciel Trytona poinformował, że z nieznanych przyczyn statek zatonął.

Zatonął statek Tryton, atrakcja turystyczna Wigier. 20 lat temu jednostką płynął podczas wizyty na Suwalszczyźnie Jan Paweł II. Armator ma trudności z wydobyciem statku z jeziora.

Statek zimą był przycumowany do brzegu naprzeciwko klasztoru pokamedulskiego w Wigrach. Właściciel jednostki informuje, że z nieznanych przyczyn statek zatonął. Znad lodu wystaje tylko jego część.

Właściciel statku Błażej Bieńkowski powiedział PAP, nie wiadomo co się tak naprawdę stało. "Statek częściowo jest pod wodą, niedługo do wody wejdą nurkowie, żeby zbadać sytuację" - dodał Bieńkowski.

Właściciel jednostki tłumaczy, że teren wokół przystani jest podmokły i są trudności z wydobyciem Trytona na brzeg.

W czerwcu tego roku mija 20 lat jak statkiem pływał papież Jan Paweł II. Parafia wigierska zaplanowała w tym czasie uroczystości i obchody rocznicy tego wydarzenia. Jedną z atrakcji miały być także rejsy Trytonem.

Bieńkowski powiedział PAP, że nie wyobraża sobie, by podczas obchodów tych wydarzeń za kilka miesięcy statku nie było. "Zrobimy wszystko, by sprawny statek był na wodzie" - dodał jego właściciel.

Od wielu lat rejsy statkiem Tryton są atrakcją turystyczną Wigier. W 2018 roku popłynęło nim 5 tysięcy osób.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
statek
Mazury
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.