TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na statek bez pasażerskich limitów. Od 1 lipca!
InfoShip.pl - Opublikowano: 22.06.2020 13:30:11
Na statek bez pasażerskich limitów. Od 1 lipca!

Zniesienie limitu pasażerów na statkach wprowadza rozporządzenie Rady Ministrów z 19 czerwca.

Zniesienie limitu pasażerów na statkach wprowadza rozporządzenie Rady Ministrów z 19 czerwca.Dodajmy, że to ograniczenie dotyczyło tylko żeglugi krajowej, tj. pomiędzy portami RP.

W piątek, 19 czerwca, w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wśród zmian – m.in. zniesienie limitu pasażerów w samolotach. Ale nie tylko. Od 1 lipca znikną również limity osób obowiązujące w statkach pasażerskich w żegludze krajowej.

-"Mając na uwadze zmieniającą się sytuację zdrowotną w kraju oraz innych krajach Europy i świata, wydaje się niezasadne utrzymywanie w mocy dłużej niż do dnia 30 czerwca 2020 r. przepisu, zgodnie z którym statkami pasażerskimi w żegludze krajowej lub statkami żeglugi śródlądowej można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej niż 12 pasażerów lub nie więcej niż wynosi połowa dopuszczalnej liczby pasażerów określona w dokumencie bezpieczeństwa statku" - podkreślono.

Link do Rozporządzenia TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
rząd