TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Największa choinka ... pływa w Gdyni!
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.12.2019 14:30:17
Największa choinka ... pływa w Gdyni! fot. UM Gdynia

Świąteczne drzewko zaświeciło na… Darze Młodzieży.

W Gdyni działa jedna z największych, ale i najbardziej nietypowych choinek na Pomorzu. Świąteczne drzewko zaświeciło na… Darze Młodzieży. Uniwersytet Morski uruchomił iluminacje zamocowane na jednym z masztów swojej szkoleniowej fregaty.

Trudno o bardziej pomysłową choinkę w Trójmieście – wprawdzie nie zieloną, ale dużą i na dodatek pływającą. Z okazji wielkiego odliczania do zbliżającego się Bożego Narodzenia świąteczny akcent pojawił się na Darze Młodzieży.

W niedzielę o 16:30 zaświeciły się światełka, które – zamontowane na najwyższym maszcie statku – tworzą efektowny, widoczny z daleka wzór w kształcie choinki. Lampki odpalili wspólnie prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek i prof. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego.

- To piękna choinka, która przypomina o czasie zbliżających się świąt, ale to także symbol pamięci. Musimy wiedzieć, że ludzie na morzu, pracując ciężko, często święta spędzają daleko od domu. To znak dla nich, że pamiętamy, że pamiętają też ich rodziny, bliscy i wszyscy gdynianie – podkreślił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

- Czujemy się ważną cząstką naszego miasta, Gdyni. Nasz statek jest obiektem w pełni rozpoznawalnym nie tylko przez gdynian, ale przez wszystkich rodaków i w taki symboliczny sposób chcieliśmy podkreślić więź Uniwersytetu Morskiego z miastem – wyjaśnił prof. Janusz Zarębski, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Świąteczną iluminację Daru Młodzieży można podziwiać przy Nabrzeżu Południowym. Warto dodać, że 8 grudnia jest szczególną datą dla gdyńskiej uczelni, która tego dnia świętuje swoje urodziny. 99 lat temu po raz pierwszy podniesiono banderę polskiej marynarki handlowej na dachu Szkoły Morskiej w Tczewie, która zainaugurowała w ten sposób pierwszy rok szkolny.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.