TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Noteć - rzeka z turystycznym potencjałem
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.07.2018 15:30:36
Noteć - rzeka z turystycznym potencjałem; Fot. Karolina Malak/ Pałac Lubostroń

Noteć i jej okolice mogłyby stać się prawdziwą perełką turystyczną regionu, gdyby tylko poświecić tej rzece nieco więcej uwagi i starania.

Noteć i jej okolice mogłyby stać się prawdziwą perełką turystyczną regionu, gdyby tylko poświecić tej rzece nieco więcej uwagi i starania.

Te piękne tereny zdaniem ekspertów są niewykorzystane. To powinno się zmienić. Samorządowcy i naukowcy chcą, by rzeka była atrakcyjna turystycznie. O tym jak to zrobić, dyskutowano w czwartek (28 czerwca) podczas warsztatów na wodzie i na lądzie. Uczestnicy spotkania wzięli udział w krótkim rejsie na trasie Antoniewo-Lubostroń oraz w konferencji samorządowo-naukowej "Gopło - Noteć - Kanał Górnonotecki" w Pałacu Lubostroń. Samorząd województwa reprezentowali wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

-"Spotkania samorządowców i ekspertów organizowane są od sześciu lat przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dotychczas odbywały się podczas rejsów na różnych odcinkach Wisły. - Tym razem wracamy uwagę na Noteć. My dużo mówimy o Brdzie, o Kanale Bydgoskim, a zapominamy trochę o Noteci. Ona jest dla nas bardzo ważna, a przez ostatnie 20 lat niewiele się tu działo - podkreśla Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Rzeczywiście, Noteć budzi dziś zainteresowanie głównie wędkarzy. Zdaniem ekspertów, turyści szeroko omijają rzekę i jej okolice. Brakuje tu atrakcji, nie ma też odpowiednich warunków do żeglugi. Aby okolice Noteci mogłyby przyciągać turystów konieczne jest podjęcie szeregu działań, poczynając od oczyszczenia i pogłębienia rzeki.

- Mamy taki zasób, taką cenną rzecz. Należy wokół tego zbudować całą infrastrukturę i podjąć działania organizacyjne w celu udrożnienia tej drogi - mówi Stanisław Wroński, pełnomocnik marszałka województwa kujawsko-pomorskiego ds. dróg wodnych.

Uwaga tym bardziej zasadna, że w warsztatach i w konferencji oprócz samorządowców i naukowców uczestniczyli też przedstawiciele regionalnych zarządów gospodarki wodnej w Bydgoszczy i Poznaniu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Noteć
Kujawsko-Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.