TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe nabrzeża dla statków czekających na otwarcie kładki
InfoShip.pl - Opublikowano: 12.01.2018 16:23:03
Nowe nabrzeża dla statków czekających na otwarcie kładki; Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.p

Miasto Gdańsk oficjalnie przejęło w administrowanie odcinek nabrzeża nad Motławą od ujścia Raduni do Polskiego Haka. Umowę podpisano w czwartek, 11 stycznia, 2018 r.

Miasto Gdańsk oficjalnie przejęło w administrowanie odcinek nabrzeża nad Motławą od ujścia Raduni do Polskiego Haka. Nabrzeże będzie służyło do tymczasowego postoju jednostek oczekujących na otwarcie kładki.

Podpisana w czwartek, 11 stycznia, 2018 r., umowa pomiędzy Miastem Gdańsk a Urzędem Morskim w Gdyni dotyczy przejęcia w administrowanie przez Gdański Ośrodek Sportu nabrzeża przy Motławie, na odcinku od ujścia Raduni do Polskiego Haka (czyli na tzw. odcinku od I do VII).

Jest to nabrzeże nieuzbrojone, odtworzone w ramach programu "Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego w Gdańsku. Etap II - przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie" z dofinansowaniem unijnym.

Pozyskane nabrzeże będzie wykorzystywane przede wszystkim na potrzeby zapewnienia miejsca tymczasowego postoju jednostek, związanego z oczekiwaniem na otwarcie kładki nad Motławą (każdy taki postój będzie musiał być zgłoszony w Kapitanacie Portu). W ramach zawartej umowy, niektóre fragmenty nabrzeża będą nadal wykorzystywane przez Urząd Morski. W okresie trwania umowy nie będzie możliwości czerpania pożytków z tytułu jego użytkowania.

Za bieżące utrzymanie infrastruktury w czystości będzie odpowiadał Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Czas obowiązywania umowy upłynie 31.12.2020 roku, czyli do końca trwałości projektu unijnego. Obecnie Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska jest na etapie przygotowania dokumentacji projektowej uzbrojenia infrastruktury hydrotechnicznej.

Dodatkowe porozumienie zostało zawarte ws. bieżącego utrzymania infrastruktury nabrzeży, w zakresie sprzątania, na Ołowiance - w rejonie ul. Wiosny Ludów, Brabanku, Siennej Grobli, na odcinku od mostu Siennickiego do ul. Krynickiej oraz wzdłuż ul. Długie Pobrzeże.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Motława
Port Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.