TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy holownik w gdyńskim porcie. Z Hamburga
InfoShip.pl - Opublikowano: 14.02.2018 10:22:40
Nowy holownik w gdyńskim porcie. Z Hamburga; fot. Piotr B Stareńczak www portalmorski pl

Fairplay XVI – to nazwa holownika, który wraz z początkiem tygodnia zmienił swój port macierzysty na Gdynię. Do tej pory był wykorzystywany w Hamburgu

Fairplay XVI – to nazwa holownika, który wraz z początkiem tygodnia zmienił swój port macierzysty na Gdynię. Do tej pory był wykorzystywany w Hamburgu, teraz z nowym malowaniem, biało-czerwoną banderą i nową nazwą będzie najsilniejszym z gdyńskich holowników.

Do tej pory działał w hamburskim porcie jako Bugsier 11. Pod koniec 2017 roku armator połączył swoje siły z Fairplay, stąd zmiana nazwy, bandery i malowania. Holownik, który z początkiem tygodnia wpłynął do Gdyni i tym samym wzmocnił flotę Fairplay Towage Polska teraz działa jako Fairplay XVI.

To najmocniejszy z holowników, które obecnie pracują w gdyńskim porcie. Aktualnie pływa pod biało-czerwoną banderą, a jego burty przemalowano z charakterystycznego dla Bugsiera czarnego koloru na niebieski. Ma 32 metry długości i 12,5 metra szerokości. Kluczowa wartość dla holownika, czyli uciąg na palu sięga ponad 85,5 tony. Ma możliwość rozwinięcia prędkości operacyjnej do 14 węzłów.

Fairplay XVI doskonale radzi sobie w pracy portowej, ale również na otwartym morzu i w akcjach specjalnych związanych z offshorem czy ratownictwem. Na pokładzie znajdują się dwie pojedyncze i cztery dwuosobowe kabiny.

Portem macierzystym jednostki oficjalnie została Gdynia. Warto wspomnieć, że siostrzany Fairplay XVIII już od początku grudnia pracuje w takim samym charakterze w Szczecinie i Świnoujściu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Gdynia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.