TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowymi buspasami przez Kraków. Tylko w godzinach szczytu
DZIENNIK POLSKI - Opublikowano: 10.03.2017 16:20:56

Pierwsze zmiany pojawią się już w najbliższych tygodniach. Autobusy miejskie sprawniej przejechać będą mogły m.in. przez ul. Armii Krajowej.

Jak informuje Dziennik Polski ? krakowscy urzędnicy miejscy planują wyznaczyć nowe buspasy na kilku ulicach. Pierwsze zmiany pojawią się już w najbliższych tygodniach. Autobusy miejskie sprawniej przejechać będą mogły m.in. przez ul. Armii Krajowej.

- Buspas ma się zaczynać przy przystanku "Zarzecze" w kierunku ronda Ofiar Katynia - tłumaczy Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. - Teraz autobusy muszą z tego przystanku włączać się do ruchu na lewy, często zakorkowany pas. Wkrótce dojadą buspasem prawie do wiaduktu przy Balickiej - tłumaczy urzędnik.

Duże zmiany pojawią się na już na istniejącym buspasie na ul. Kamieńskiego, który wyznaczono tymczasowo w związku z budowaną łącznicą kolejową Zabłocie - Krzemionki. Pozostanie na stałe, ale na zmienionych zasadach.

- Planujemy, by funkcjonował tylko w godzinach szczytu porannego (6-10), od poniedziałku do piątku - tłumaczą w ZIKiT.

O takie rozwiązanie - do tej pory niestosowane w Krakowie - już kilka miesięcy temu apelowali na łamach "DP" radni miejscy. - Teraz np. około godz. 12 kierowcy tłoczą się na jednym pasie, a drugi - oznaczony jako buspas - jest pusty - wskazywał radny Wojciech Wojtowicz (PO).

Zmiany na ul. Kamieńskiego - podobnie jak na ul. Armii Krajowej wprowadzone mają zostać w kwietniu.

Urzędnicy na razie wstrzymują się z wprowadzeniem buspasa na ul. Wielickiej. Wątpliwości mieli m.in. policjanci. - Nie mamy pewności, że jest on tam potrzebny przy trzech pasach w każdym kierunku. Ruch odbywa się w miarę sprawnie - tłumaczy Witold Norek, zastępcza naczelnika krakowskiej drogówki.

W ZIKiT cały czas analizują możliwość wyznaczenia buspasa na ul. Pilotów. - Chcemy usprawnić też ruch komunikacji miejskiej na ul. Nowohuckiej - mówi Piotr Hamarnik. W tym przypadku urzędnicy wstrzymują się z decyzjami do lipca, gdy otwarty ma zostać odcinek drogi S7, stanowiącej wschodnią obwodnicę miasta. Jest szansa, że wielu kierowców przeniesie się na nią a na ul. Nowohuckiej zdecydowanie zmniejszą się korki. - Jeśli tak się nie stanie, być może na ul. Nowohuckiej wprowadzimy buspas - mówi Hamarnik. Współpraca Piotr Drabik


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
buspas
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.