TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odrzańskie statki wycieczkowe rozpoczęły sezon
InfoShip.pl - Opublikowano: 15.04.2017 09:58:55
Odrzańskie statki wycieczkowe rozpoczęły sezon

Dwa statki wycieczkowe samorządowego stowarzyszenia Odra dla Turystów z Nowej Soli - Zefir i Laguna - rozpoczęły rejsy po Środkowej Odrze. Będzie to ich czwarty pełny sezon.

Dwa statki wycieczkowe samorządowego stowarzyszenia Odra dla Turystów z Nowej Soli (Lubuskie) rozpoczęły rejsy po Środkowej Odrze. Będzie to ich czwarty pełny sezon. W tym roku będą korzystać z 10 nowych przystani wybudowanych na rzece.

  • Laguna będzie pływała 14 i 15 kwietnia o godzinie 15.00 i 17.00 (rejsy godzinne)

  • 16 i 17 kwietnia Laguna będzie pływała w godzinach: 12.00, 15.00 (rejsy dwugodzinne) oraz 18.00 (rejs godzinny)

Odrzańskie inwestycje

Za sprawą ostatnich inwestycji na 220-kilometrowym odcinku Środkowej Odry znajduje się teraz dziewięć portów i 10 przystani rzecznych. Z miejsc tych mogą korzystać wszyscy miłośnicy turystki wodnej. Będą tam także cumowały statki wycieczkowe "Zefir" i "Laguna".

-"Budowa nowych przystani zwiększa atrakcyjność tej drogi wodnej i daje nam możliwości tworzenia szerokiej oferty turystycznej we współpracy z wieloma samorządami" - ocenił prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów w Nowej Soli Łukasz Kozłowski.

W zeszłym roku oba statki przewiozły 22 tys. turystów. Bliźniacze jednostki mają 25 metrów długości i mogą zabrać na pokład po ok. 90 pasażerów.

Rejsowe nowości

Samorządowy operator przygotował w tym sezonie standardowe rejsy turystyczne, ale nie zabraknie innych propozycji, m.in.: rejsów z prelekcjami zdrowotnymi dla seniorów, czy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Kontynuowany będzie projekt pn. "Rejsy z produktami regionalnymi", pojawią się inne atrakcje.

Linia Środkowej Odry jest podzielona na dwie części. "Zefir" obsługuje porty rzeczne między Krosnem Odrzańskim a Kostrzynem nad Odrą, a "Laguna" pływa między portami w Głogowie i Cigacicach.

Członkami Stowarzyszenia Odra dla Turystów są obecnie samorządy: Nowej Soli (miasta i gminy wiejskiej), Bytomia Odrzańskiego, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego, Słubic, Kostrzyna nad Odrą, Górzycy, Głogowa (woj. dolnośląskie), Siedliska, Otynia, Bojadeł, Zaboru, Czerwieńska i Cybinki.

Działalność Stowarzyszenia, oprócz organizacji rejsów po Odrze, opiera się także na szeroko pojętej idei turystycznej aktywizacji obszaru doliny Środkowej Odry.

Budowa przystani, podobnie jak wcześniejsze inwestycje w porty na Odrze i budowa statków wycieczkowych, zostały dofinansowane z funduszy unijnych. Zarządcami przystani są samorządy. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
Zefir
Laguna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.