TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opole i tramwaj wodny - sezon 2016
- Opublikowano: 28.04.2016 17:29:14
Opolski tramwaj wodny - sezon 2016

2 kwietnia wystartowały rejsy Opolanina pod Odrze. Przewoźnik pływa w każdą pogodną sobotę i niedzielę.

2 kwietnia wystartowały rejsy Opolanina pod Odrze. Przewoźnik pływa w każdą pogodną sobotę i niedzielę.

Oto rozkład rejsów:

PRZYSTAŃ OD STRONY ZOO

sobota, niedziela, święta:

12.00, 14.00, 16.00

PRZYSTAŃ OD STRONY MIASTA (przy moście kolejowym)

sobota, niedziela, święta:

12.00, 14.00, 16.00

Rejsy na ZAMÓWIENIE! tel. 693 132 333

- Z perspektywy Odry Opole wygląda zupełnie inaczej, ciekawiej, dlatego wybrać się z nami w rejs - zapewnia Ryszard Broniewski, kapitan i właściciel statku Opolanin.

Jego oferta to 40-minutowe wyprawy podczas których można będzie zobaczyć najciekawsze atrakcje Opola. Ze statku będzie widać Opolską Wenecję, ratusz, katedrę, Wieżę Piastowską czy kościół Franciszkanów

Niezwykły jest sam Opolanin. Jego kadłub pochodzi z 1917 roku (w 1991 przebudowano go na pasażerski). Statek pochodzi z Holandii. Do Opola dotarł kanałami przez Niemcy i Odrą. Jednorazowo na pokład może zabrać 75 osób. Bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy - 10 zł.

- Wnętrze jest ogrzewane, dlatego pływamy niezależnie od pogody - mówi kapitan Broniewski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.