TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opolskie i Sląskie wspólnie dla turystyki na Odrze
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.09.2018 10:30:28
Opolskie i Sląskie wspólnie dla turystyki na Odrze

Radni chcą wspólnie wykreować nowy produkt turystyczny — szlak wodny i rowerowy wzdłuż Odry i Kanału Gliwickiego na terenie obydwóch województw.

Na wrześniowej sesji sejmiku radni przyjęli rezolucję, dotyczącą współpracy międzyregionalnej województw opolskiego i śląskiego w dziedzinie promocji i wykorzystania potencjału Odry.

Radni przyjęli rezolucję, dotyczącą współpracy międzyregionalnej województw opolskiego i śląskiego w dziedzinie promocji i wykorzystania potencjału Odry. Wcześniej, w dniu 12 września, na statku "Silesia", spotkali się członkowie opolskiej Komisji Polityki Regionalnej, Gospodarki i Turystyki oraz śląskiej Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego, gdzie rozmawiano o kształcie tej rezolucji.

Radny Andrzej Sałacki, któremu marszałek Andrzej Buła dziękował za zainicjowanie takiej współpracy, przypomniał, że pod względem Odry opolskie jest potęgą – ma stocznie, szkołę żeglugi, mariny, imprezy nadodrzańskie.

– To spowodowało, że nasi koledzy ze Śląska zainteresowali się współpracą odrzańską. Przetarliśmy szlak, a teraz zostawiamy pole do działania naszym następcom – mówił.

Radni chcą wspólnie wykreować nowy produkt turystyczny — szlak wodny i rowerowy wzdłuż Odry i Kanału Gliwickiego na terenie obydwóch województw.

– Naszym obowiązkiem jest przypomnienie mieszkańcom, że dolina Odry to nie tylko cenne i ciekawe pod względem przyrodniczym miejsca, ale także liczne świadectwa naszego dziedzictwa kulturowego i historycznego – mówiła przewodnicząca komisji sejmiku opolskiego, Elżbieta Kurek.

Kolejnym zadaniem byłoby stworzenie sieciowych produktów turystycznych, związanych z Odrą oraz kreowanie mody na zwracanie się społeczności ku rzece.

– Turystyka odrzańska nie jest jeszcze dziś samodzielną marką turystyczną, ale jest w niej ogromny potencjał dziedzictwa historycznego, kulturalnego i przyrodniczego – mówił Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.- Dlatego powinna stać się atrakcyjnym produktem.

Radni jednogłośnie przyjęli rezolucję, a wcześniej radni ze Śląską także przyjęli ten tekst. Marszałek Andrzej Buła podkreślał, że ten dokument pokazuje naszym partnerom w Brukseli, że współpracę dwóch województw opieramy o ważne, strategiczne dokumenty.

– To szansa na poszukiwanie funduszy na kolejne, wspólne projekty – dodawał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
Opolskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.