TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opolskie MZK wyda na paliwo 19 mln zł
NOWA TRYBUNA OPOLSKA - Opublikowano: 12.10.2017 11:22:29

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska - spółka Orlen będzie dostarczać olej napędowy dla miejskich autobusów w Opolu.

Orlen złożył najtańszą ofertą w przetargu na dostarczanie paliwa do spółki w okresie dwóch najbliższych lat. Za dostawy chce 19,4 miliona złotych brutto, tymczasem oferty spółki Petrojet i Lotos były o kilkaset tysięcy złotych droższe.

Miejski Zakład Komunikacyjny wyliczył, że po przetargu otrzyma upust w wysokości 21,7 grosza na litrze paliwa. Co więcej, spółka zaoszczędza także na transporcie paliwa, bo jego dostarczenie leży już po stronie spółki Orlen Paliwa.

- Łączne wydatki na paliwo za ubiegły rok wyniosły 6,6 mln zł, były najniższe od kilku lat i to mimo rekordowego zużycia na poziomie 2,1 mln litrów - podkreśla Tadeusz Stadnicki, prezes MZK.

Spółka zamawia standardowe paliwo, ale szykuje wymianę floty, dzięki czemu pojawią się autobusy bardziej przyjazne środowisku. Obecnie najbardziej wyśrubowane normy spalania spełniają 32 z 90 autobusów, które jeżdżą. W ciągu dwóch najbliższych lat przybędzie 61 nowych.WIĘCEJ
Sprawdź też:
MZK Opole
Orlen

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.