TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Orchestra na dobry początek. Gdynia z wycieczkowcami 2018 [FILM]
InfoShip.pl - Opublikowano: 14.05.2018 16:30:41
Orchestra na dobry początek. Gdynia z wycieczkowcami 2018 [FILM]

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia rozpoczęty. 9 maja przy Nabrzeżu Francuskim gościła MSC Orchestra, pierwszy z 53 awizowanych w tym roku w gdyńskim statków wycieczkowych.

Port Gdynia zajmuje pozycję najważniejszego i najbezpieczniejszego polskiego portu pasażerskiego, przyjmującego od wielu lat największe wycieczkowce pływające po Bałtyku.

Tegoroczny sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia rozpoczął się 9 maja i trwać będzie do 19 października 2018 roku.

-"Port Gdynia gościć będzie 54 duże statki wycieczkowe. Średnia długość statku w tym sezonie to 255 m. Co więcej, aż 49 jednostek zawijających do Portu Gdynia w tym sezonie będzie liczyć ponad 200 m długości. - Pasażerskie cruiser-y w Porcie Gdynia to już wieloletnia tradycja, która nadaje szczególnego prestiżu Portowi Gdynia na tle portów Morza Bałtyckiego – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Port Gdynia jest kluczowym polskim portem pasażerskim i mam nadzieję, że liczba zawinięć pasażerskich jednostek do naszego portu z roku na rok będzie coraz większa - dodaje. Obecność statków pasażerskich w Porcie Gdynia to najlepsza promocja zarówno Regionu Pomorskiego jak i portu oraz miasta.

Sezon rozpoczęła wizyta ms "MSC Orchestra" o długości 294 m i szerokości 32 m. Jednostka ta może przewozić ponad 3 tysiące pasażerów, a jej załoga to 987 osób. Matką chrzestną statku jest Sophia Loren, która jest symbolem włoskiej elegancji a muzykę na uroczystość chrztu "MSC Orchestra" skomponował Ennio Morricone.


Sezon 2018

Pływającą perłą w koronie tegorocznego sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia będzie mv "Mein Schiff 1", który jest największą jednostką - długość 316 m - jaka przybije do kei nabrzeża Francuskiego. Mv "Mein Schiff 1" w całym sezonie 2018 roku odwiedzi gdyński port sześć razy – po raz pierwszy przypłynie na swój dziewiczy rejs 21 maja. Statek może zabrać na pokład prawie 2900 pasażerów, a załoga liczy 1000 osób. Został zbudowany w 2018 roku w fińskiej stoczni w Turku za 500 mln euro i posiada energooszczędny oraz ekologiczny napęd, dzięki któremu zmniejszono o 30 procent emisje szkodliwych substancji w porównaniu do innych statków o podobnej wielkości.

Dużym wydarzeniem będzie także zawinięcie do Portu Gdynia21 czerwca słynnego statku pasażerskiego mv "Queen Elizabeth"- najmłodszej jednostki legendarnej linii Cunard, zwodowanej w 2010 roku, którego matką chrzestną jestbrytyjska monarchini Elżbieta II. Mv "Queen Elizabeth" o długości 294 m i szerokości 32 m. Jednostka ta może zabrać na swój pokład prawie 2100 pasażerów, którymi zaopiekuje się 940 osobowa załoga.

Przypomnijmy, iż istotnym wydarzeniem ubiegłorocznego sezonu statków pasażerskich w gdyńskim porcie było zawinięcie w dniu 23 czerwca jednego z największych wycieczkowców świata – ms "Norwegian Getaway" - jednostki o długości 325,7 metra, która przypłynęła z prawie czterema tysiącami pasażerów. Od maja do września 2017 roku do Portu Gdynia zawinęło 41 jednostek pasażerskich z niespełna 90-tysiącami pasażerów na swoich pokładach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowce
Port Gdynia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.