TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerski rekord portu Ystad
InfoShip.pl - Opublikowano: 12.02.2019 13:30:26
Pasażerski rekord portu w Ystad

Statystyki z ubiegłego roku wyraźnie pokazują, że w Porcie Ystad po raz kolejny pobito szereg rekordów – odnotowano m.in. wyraźny wzrost ogólnej ilości przewiezionych ładunków (cargo), a także liczby ciężarówek, aut osobowych oraz pasażerów.

Statystyki z ubiegłego roku wyraźnie pokazują, że w Porcie Ystad po raz kolejny pobito szereg rekordów – odnotowano m.in. wyraźny wzrost ogólnej ilości przewiezionych ładunków (cargo), a także liczby ciężarówek, aut osobowych oraz pasażerów.

Port of Ystad jest największym szwedzkim portem obsługującym codzienne rejsy promowe do Polski na Bornholm, trzecim największym portem dla promów pasażerskich, piątym pod względem liczby obsługiwanych jednostek i jedenastym pod względem ogólnej liczby transferowanych towarów.

Podsumowanie danych dotyczących transportu towarów oraz ruchu pasażerskiego za ubiegły rok w Port of Ystad wyraźnie pokazuje, że 2018 był pod wieloma względami rokiem rekordowym. Björn Boström, CEO Port of Ystad, przyznaje, że pod względem biznesowym port funkcjonuje znakomicie. -"Bardzo cieszy i inspiruje nas fakt, że nasze wysiłki i naszych klientów, a także wzrosty na kluczowych rynkach, przynoszą bardzo konkretne rezultaty. Port of Ystad jest obecnie jednym z wiodących szwedzkich portów" – dodaje Björn Boström.

Wzrost liczby pasażerów jest w znacznej mierze rezultatem rosnącego ruchu na trasie na Bornholm. W analizowanym okresie odnotowano spadek liczby transportowanych wagonów kolejowych (w styczniu 2019 został na razie zupełnie wstrzymany). Liczba busów pozostaje na stałym poziomie (co ma związek z faktem, iż Bornholmslinjen utrzymuje własne połączenie autobusowe z Kopenhagą, od kiedy firma zaczęła obsługiwać połączenie Ystad-Rønne). Liczba autobusów transportowanych do i z Polski w roku 2018 wzrosła. W porównaniu z poprzednimi latami wzrosła również liczba rejsów Polferries oraz Bornholmslinjen.

Statystyki za rok 2018

  • Liczba / Różnica w porównaniu z 2017

  • Cargo (tony) 3.684.961 / +3,3%

  • Wagony kolejowe 7.903 / -2,3%

  • Ciężarówki/przyczepy 267.523 / +7,0%

  • Autobusy 3.809 / +30,0%

  • Auta osobowe 580.201 / +1,8%

  • Pasażerowie 2.209.706 / +1,3%

  • Zawinięcia 3.793 / +6,2%Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
port
Szwecja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.