TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerskie limity na pasażerskich statkach
- Opublikowano: 20.05.2020 15:30:31
Pasażerskie limity na pasażerskich statkach

MGMiŻŚ: statkiem pasażerskim może podróżować o połowę mniej osób niż on pomieści.

Zgodnie z nowymi regulacjami statkiem pasażerskim może podróżować nie więcej niż połowa pasażerów, których taki statek może pomieścić - wyjaśnił w informacji przesłanej PAP resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Ministerstwo wskazało, że od 18 maja wprowadzono nowe regulacje umożliwiające przewóz osób transportem wodnym oraz znoszące dotychczasowe ograniczenia dla uprawiania sportu i rekreacji wodnej.

"Liczymy, że nowe regulacje pozwolą na zminimalizowanie negatywnych skutków epidemii i utrzymanie działalności przewozowej branży żeglugowej oraz turystyki wodnej w sezonie żeglugowym w 2020 r." - dodało MGMiŻŚ.

Resort wskazał, że w przypadku przewozu osób transportem wodnym - statkami pasażerskimi w żegludze krajowej w rozumieniu przepisów o bezpieczeństwie morskim oraz statkami żeglugi śródlądowej przeznaczonymi lub używanymi do przewozu osób - w tym samym czasie będzie można przewozić nie więcej osób niż wynosi połowa dopuszczalnej liczby pasażerów określona w dokumencie bezpieczeństwa statku.

Wypożyczalnie sprzętu wodnego mogą działać od 18 maja, ze sprzętu może korzystać tyle osób, ile dopuszczone jest dla danej jednostki pływającej.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rząd
statek