TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze opinie o nowej andrychowskiej komunikacji
GAZETA KRAKOWSKA - Opublikowano: 08.01.2018 14:54:38

Pasażerowie chwalą uruchomienie gminnej komunikacji, ale także krytykują jej organizację

Jak informuje Gazeta Krakowska - pasażerowie chwalą uruchomienie gminnej komunikacji, ale także krytykują jej organizację. Renciści chcą ulg, emeryci dojazdu na mszę, a kierowcy nie wiedzą, jak mają sprawdzać bilety.

Gminną komunikację uruchomiono tu wraz z nowym rokiem. Pasażerów wozi od tego dnia 14 niewielkich, ale za to fabrycznie nowych i ekologicznych autobusów. Część kursuje tylko po mieście, pozostałe dojeżdżają do innych miejscowości w gminie. W sumie różnych tras jest dziewięć.

Pasażerowie zaznaczają, że doceniają pomysł, by to samorząd dbał o transport. - Najbardziej podobają mi się same autobusy. W środku lśnią czystością. Jest WiFi, więc można odpalić laptopa na czas podróży i pobuszować w internecie. Siedzenia są bardzo wygodne, nigdy takich w autobusach nie widziałam - mówi Anna Klimontek, licealistka z Sułkowic, ucząca się w Andrychowie.

Krytycznych uwag też jest sporo. - Przyjechałam z Rzyk. Ze mną jechali też uczniowie do szkoły i ludzie do pracy. Było ciasno, bo wszystkie miejsca zajęte. W godzinach szczytu: rano i po południu autobusy mogłyby kursować jeszcze częściej - mówi emerytka Krystyna Konieczna. Najbardziej jest jednak rozczarowana rozkładem jazdy.

Magistrat zapewnia, że jest otwarty na zmiany i poprawki. - Uwagi mieszkańców będą uwzględniane - mówi Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza Andrychowa.

Reklamacje i uwagi można składać do Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie , tel. 33 842 99 61, 842 99 62 lub email: drogownictwo@andrychow.eu.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrychów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.