TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze opinie o nowej andrychowskiej komunikacji
GAZETA KRAKOWSKA - Opublikowano: 08.01.2018 14:54:38

Pasażerowie chwalą uruchomienie gminnej komunikacji, ale także krytykują jej organizację

Jak informuje Gazeta Krakowska - pasażerowie chwalą uruchomienie gminnej komunikacji, ale także krytykują jej organizację. Renciści chcą ulg, emeryci dojazdu na mszę, a kierowcy nie wiedzą, jak mają sprawdzać bilety.

Gminną komunikację uruchomiono tu wraz z nowym rokiem. Pasażerów wozi od tego dnia 14 niewielkich, ale za to fabrycznie nowych i ekologicznych autobusów. Część kursuje tylko po mieście, pozostałe dojeżdżają do innych miejscowości w gminie. W sumie różnych tras jest dziewięć.

Pasażerowie zaznaczają, że doceniają pomysł, by to samorząd dbał o transport. - Najbardziej podobają mi się same autobusy. W środku lśnią czystością. Jest WiFi, więc można odpalić laptopa na czas podróży i pobuszować w internecie. Siedzenia są bardzo wygodne, nigdy takich w autobusach nie widziałam - mówi Anna Klimontek, licealistka z Sułkowic, ucząca się w Andrychowie.

Krytycznych uwag też jest sporo. - Przyjechałam z Rzyk. Ze mną jechali też uczniowie do szkoły i ludzie do pracy. Było ciasno, bo wszystkie miejsca zajęte. W godzinach szczytu: rano i po południu autobusy mogłyby kursować jeszcze częściej - mówi emerytka Krystyna Konieczna. Najbardziej jest jednak rozczarowana rozkładem jazdy.

Magistrat zapewnia, że jest otwarty na zmiany i poprawki. - Uwagi mieszkańców będą uwzględniane - mówi Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza Andrychowa.

Reklamacje i uwagi można składać do Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie , tel. 33 842 99 61, 842 99 62 lub email: drogownictwo@andrychow.eu.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
Andrychów

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.