TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pisz gotowy na śluzę na Pisie
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2019 16:30:44
Pisz gotowy na śluzę na Pisie ; fot. MGMiŻŚ

16 lipca, w Piszu, miało miejsce przekazanie gruntów pod budowę śluzy na Pisie.

16 lipca, w Piszu, w obecności ministra Grzegorza Witkowskiego z MGMiŻŚ miało miejsce przekazanie gruntów pod budowę śluzy na Pisie. Umowę podpisał burmistrz miasta oraz prezes PGW Wody Polskie.

To kolejny etap udrażniania drogi wodnej z Warszawy na Wielkie Jeziora Mazurskie, który w zeszłym roku zapowiedział minister Marek Gróbarczyk.

Planowany stopień wodny wraz z zapleczem będzie niezbędny do utrzymania we właściwym stanie technicznym drogi wodnej oraz do obsługi ruchu wodnego na Pisie. Plany zakładają, że w skład stopnia wodnego wejdą:

  • śluza żeglugowa,

  • jaz z przepławką dla ryb,

  • mała elektrownia wodna o mocy ok. 0,2 MW.

Budowa stopnia wodnego jest konieczna dla poniesienia poziomu wód w rzece i ograniczania skutków suszy. Retencjonowana za pomocą stopnia wodnego w Piszu woda w jeziorze Roś będzie zasilała rzekę Pisę i Narew w okresach niżówek, eliminując zbyt niskie dla żeglugi stany wód.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hydrobudowa
Mazury
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.