TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Racibórz kupi od 6 do 8 nowych autobusów
NOWINY.PL - Opublikowano: 18.05.2017 12:42:19

PKS Racibórz kupi w tym roku 6-8 nowych autobusów jak kania dżdżu

Jak informują Nowiny24.pl - PKS Racibórz kupi w tym roku 6-8 nowych autobusów jak kania dżdżu.

Uzdrowić tę sytuację ma unijna dotacja zdobyta w organizowanym w tym roku naborze, w trybie konkursowym przez urząd marszałkowski. Za nią PKS chce kupić od 6 do 8 nowych pojazdów. – To nie będą mercedesy czy volvo. Kupimy autobusy na krótsze trasy – zapowiada starosta Ryszard Winiarski. O środki starał będzie się samorząd powiatowy.

Prezes Knura wyjaśniał we wspomnianej korespondencji radnemu Koniecznemu dlaczego zmienił się rozkład jazdy na trasie Racibórz – Kraków. Zarząd spółki zdecydował przesunąć autobusy dalekobieżne do obsługi linii lokalnych w okresie szczytu przewozowego. Przy okazji zoptymalizowano skomunikowanie miejscowości od Krzanowic po Kuźnię Raciborską z odjazdami w kierunku Krakowa.

Radny Konieczny od początku tej kadencji samorządu przygląda się sytuacji raciborskiego PKS, spółki należącej do Powiatu Raciborskiego.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Racibórz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.