TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Racibórz kupi od 6 do 8 nowych autobusów
NOWINY.PL - Opublikowano: 18.05.2017 12:42:19

PKS Racibórz kupi w tym roku 6-8 nowych autobusów jak kania dżdżu

Jak informują Nowiny24.pl - PKS Racibórz kupi w tym roku 6-8 nowych autobusów jak kania dżdżu.

Uzdrowić tę sytuację ma unijna dotacja zdobyta w organizowanym w tym roku naborze, w trybie konkursowym przez urząd marszałkowski. Za nią PKS chce kupić od 6 do 8 nowych pojazdów. – To nie będą mercedesy czy volvo. Kupimy autobusy na krótsze trasy – zapowiada starosta Ryszard Winiarski. O środki starał będzie się samorząd powiatowy.

Prezes Knura wyjaśniał we wspomnianej korespondencji radnemu Koniecznemu dlaczego zmienił się rozkład jazdy na trasie Racibórz – Kraków. Zarząd spółki zdecydował przesunąć autobusy dalekobieżne do obsługi linii lokalnych w okresie szczytu przewozowego. Przy okazji zoptymalizowano skomunikowanie miejscowości od Krzanowic po Kuźnię Raciborską z odjazdami w kierunku Krakowa.

Radny Konieczny od początku tej kadencji samorządu przygląda się sytuacji raciborskiego PKS, spółki należącej do Powiatu Raciborskiego.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
PKS Racibórz

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.