TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pochylnia Oleśnica nadal nie działa. Problem zębatego koła
InfoShip.pl - Opublikowano: 07.07.2017 17:25:42
Pochylnia Oleśnica nadal nie działa. Problem zębatego koła; fot. wikipedia

Wydłuża się naprawa pochylni Oleśnica na Kanale Elbląskim. Awarię wykryto w kwietniu br. jednak dostarczona część, nowe koło zębate, okazało się niezdatne do użytku.

Wydłuża się naprawa pochylni Oleśnica na Kanale Elbląskim. Awarię wykryto w kwietniu br. jednak dostarczona część, nowe koło zębate, okazało się niezdatne do użytku.

Jak informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, cały czas trwają czynności naprawcze na pochylni Oleśnica Kanału Elbląskiego. Podjęto je niezwłocznie po ujawnieniu awarii w kwietniu br. Jednak dostarczona, kilka dni temu, przez zewnętrznego wykonawcę, kluczowa część mechanizmu, nowe koło zębate, okazało się niezdatne do użytku. Wada ta ujawniła się podczas montażu części.

W zaistniałej sytuacji RZGW w Gdańsku, nie odebrał formalnie części od wykonawcy i prowadzi prace nad usunięciem jej usterki. Przewidywany czas trwania tych prac to ok. 10 dni. Jednocześnie zdając sobie sprawę, że wszelkie usterki mechanizmów pochylni zagrażają bezpieczeństwu turystów, RZGW zażądał powtórnego wykonania koła. Jeśli wystąpi konieczność oczekiwania na tę część, przedłuży to proces naprawy o pięć tygodni.

RZGW w Gdańsku wyraża ubolewanie i zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby awaria trwała jak najkrócej, a wszelkie prace zostaną przeprowadzone z pełną świadomością tego, że od sprawności mechanizmów pochylni zależy bezpieczeństwo podróżnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kanał Elbląski
RZGW Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.