TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polskie promy dla Transport for London
InfoShip.pl - Opublikowano: 23.05.2018 13:00:04
Polskie promy dla Transport for London

15 maja w Gdańsku zwodowano dwa hybrydowe promy pasażersko - samochodowych, które połączą w Londynie dzielnice Woolwich i North Woolwich.

15 maja, w gdańskiej stoczni "Remontowa Shipbuilding",  zakończyła się operacja wodowania dwóch hybrydowych promów pasażersko - samochodowych budowanych na zamówienie brytyjskiego armatora - Transport for London.

Po raz pierwszy w naszej stoczni wodowane były równocześnie dwa statki z jednego doku. Operacja ta wymagała bardzo starannych przygotowań i dokładnych obliczeń. Było to możliwe dzięki zbliżonemu zaawansowaniu budowy obu promów, przekładającemu się na prawie identyczną masę, a co za tym idzie pływalność jednostek.

Jej pierwszym etapem było przesunięcie obu jednostek na dok pływający. Przemieszczenie statków na dok jest procesem bardzo skomplikowanym i czasochłonnym. Wymaga precyzyjnego kompensowania stopniowego obciążenia doku, tak aby nie doszło do uszkodzenia pomalowanej już finalnie podwodnej części kadłuba.

Po zakończeniu przesuwania promów, dok przeholowano na głębię, gdzie został zanurzony, a po sprawdzeniu szczelności obu kadłubów i armatury denno – burtowej - jednostki zostały wydokowane.

Aktualnie rozpoczynamy etap przygotowań do uruchomienia zamontowanego wcześniej wyposażenia oraz systemów. Jednym z nich jest nowoczesny system oczyszczania spalin – szczególnie ważny biorąc pod uwagę planowane wykorzystanie promów w przeprawie przez Tamizę łączącej dzielnice Woolwich i North Woolwich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
W. Brytania
stocznia
Remontowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.