TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad milion pasażerów warszawskich statków
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.07.2017 18:52:17
Ponad milion pasażerów warszawskich statków

Liczba pasażerów, którzy skorzystali z wodnych środków transportu, kursujących w ramach Warszawskich Linii Turystycznych (WLT) od ich uruchomienia w 2009 roku, przekroczyła milion.

Liczba pasażerów, którzy skorzystali z wodnych środków transportu, kursujących w ramach Warszawskich Linii Turystycznych (WLT) od ich uruchomienia w 2009 roku, przekroczyła milion! To już dziewiąty sezon, podczas którego można skorzystać z promów łączących brzegi Wisły, podziwiać Warszawę z tramwaju wodnego czy popłynąć statkiem wycieczkowym przez Kanał Żerański do Serocka.

Zainteresowanie atrakcjami WLT wśród mieszkańców Warszawy i turystów systematycznie rośnie. W 2016 roku cztery promy, tramwaj wodny i statek "Zefir" przewiozły łącznie 166 482 osoby. Natomiast do końca czerwca tego roku z WLT skorzystało już 66 111 osób i ich liczba stale rośnie.

Brzegi Wisły łączą cztery bezpłatne przeprawy promowe: "Wilga" na trasie Podzamcze Fontanny – ZOO, "Pliszka" na trasie Most J. Poniatowskiego – stadion PGE Narodowy, "Słonka" na trasie Cypel Czerniakowski – Saska Kępa oraz "Turkawka" na trasie Nowodwory – Łomianki.

Na pokładzie tramwaju wodnego "Wars", podczas trwającego około półtorej godziny 14 kilometrowego rejsu, można przyjrzeć się z bliska Grubej Kaśce oraz warszawskim mostom: Łazienkowskiemu, J. Poniatowskiego czy Świętokrzyskiemu. Z perspektywy Wisły zupełnie inaczej wyglądają najbardziej charakterystyczne warszawskie budynki: Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik czy stadion PGE Narodowy na zielonym, praskim brzegu.

Jeżeli ktoś ma wolny dzień, to powinien popłynąć w rejs statkiem "Zefir" do Serocka. To wyprawa, która trwa kilka godzin i w obie strony liczy aż 65 kilometrów. Warto się na nią wybrać, bo dzięki niej można poznać ciekawe zakątki Mazowsza. Na trasie rejsu znajduje się m.in. zapora w Dębem, czyli jedyny zrealizowany obiekt z planowanej kaskady Bugu. Natomiast w Serocku dla wycieczkowiczów jest około dwugodzinna przerwa na spacer czy odpoczynek na plaży.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. terminów kursowania WLT czy dostępności wolnych miejsc w tramwaju wodnym i statku "Zefir" dostępne są na stronie internetowej ZTM - www.ztm.waw.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.