TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad milion pasażerów warszawskich statków
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.07.2017 18:52:17
Ponad milion pasażerów warszawskich statków

Liczba pasażerów, którzy skorzystali z wodnych środków transportu, kursujących w ramach Warszawskich Linii Turystycznych (WLT) od ich uruchomienia w 2009 roku, przekroczyła milion! To już dziewiąty sezon, podczas którego można skorzystać z promów łączących brzegi Wisły, podziwiać Warszawę z tramwaju wodnego czy popłynąć statkiem wycieczkowym przez Kanał Żerański do Serocka.

Zainteresowanie atrakcjami WLT wśród mieszkańców Warszawy i turystów systematycznie rośnie. W 2016 roku cztery promy, tramwaj wodny i statek "Zefir" przewiozły łącznie 166 482 osoby. Natomiast do końca czerwca tego roku z WLT skorzystało już 66 111 osób i ich liczba stale rośnie.

Brzegi Wisły łączą cztery bezpłatne przeprawy promowe: "Wilga" na trasie Podzamcze Fontanny – ZOO, "Pliszka" na trasie Most J. Poniatowskiego – stadion PGE Narodowy, "Słonka" na trasie Cypel Czerniakowski – Saska Kępa oraz "Turkawka" na trasie Nowodwory – Łomianki.

Na pokładzie tramwaju wodnego "Wars", podczas trwającego około półtorej godziny 14 kilometrowego rejsu, można przyjrzeć się z bliska Grubej Kaśce oraz warszawskim mostom: Łazienkowskiemu, J. Poniatowskiego czy Świętokrzyskiemu. Z perspektywy Wisły zupełnie inaczej wyglądają najbardziej charakterystyczne warszawskie budynki: Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik czy stadion PGE Narodowy na zielonym, praskim brzegu.

Jeżeli ktoś ma wolny dzień, to powinien popłynąć w rejs statkiem "Zefir" do Serocka. To wyprawa, która trwa kilka godzin i w obie strony liczy aż 65 kilometrów. Warto się na nią wybrać, bo dzięki niej można poznać ciekawe zakątki Mazowsza. Na trasie rejsu znajduje się m.in. zapora w Dębem, czyli jedyny zrealizowany obiekt z planowanej kaskady Bugu. Natomiast w Serocku dla wycieczkowiczów jest około dwugodzinna przerwa na spacer czy odpoczynek na plaży.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. terminów kursowania WLT czy dostępności wolnych miejsc w tramwaju wodnym i statku "Zefir" dostępne są na stronie internetowej ZTM - www.ztm.waw.pl


Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZTM Warszawa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.