TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań i tramwaj wodny ? sezon 2016
GŁOS WIELKOPOLSKI InfoShip.pl - Opublikowano: 27.04.2016 16:14:36 1 komentarz
Poznański tramwaj wodny ? sezon 2016

Od 29 kwietnia po Warcie zaczną kursować tramwaje wodne. Pierwsze rejsy ? jeszcze turystyczne - odbędą się w trakcie długiego weekendu majowego i to z biletami w ramach akcji ,,Poznań za pół ceny?.

Od 29 kwietnia po Warcie zaczną kursować tramwaje wodne. Pierwsze rejsy ? jeszcze turystyczne - odbędą się w trakcie długiego weekendu majowego i to z biletami w ramach akcji ,,Poznań za pół ceny?.

Jak informuje na Facebooku "Tramwaj wodny Poznań" statki będą cumowały przy ul. Marii Panny (w pobliżu Katedry, mostu B. Chrobrego). Począwszy od 29.04. rejsy będą odbywały się codziennie wg rozkładu:

1. 10.00 - 11.30 - w kierunku Starołęki

2. 12.00 - 13.30 - w kierunku Karolina

3. 14.00 - 15.30 - w kierunku Starołęki

4. 16.00 - 17.30 - w kierunku Karolina

5. 18.00 - 19.30 - w kierunku Starołęki

Bilety będą kosztować za rejs ?Bajką? 12 złotych normalny i 8 złotych ulgowy a za rejs statkiem ?Widmo? trzeba będzie zapłacić odpowiednio 20 i 15 złotych. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonów: 603 137 788 lub 669 166 732, gdzie również można dokonywać rezerwacji. Można też kontaktować się drogą mailową: biuro@statekbajka.pl.

?Bajka? i ?Widmo?.

Statek ?Bajka? został zbudowany w 1965 roku w Krakowskiej Stoczni Rzecznej w Krakowie jako holownik motorowy HR-150 tzw. "krakowiak" z przeznaczeniem do świadczenia usług holowniczych na śródlądowych drogach wodnych. Pierwszym jego właścicielem była P. P. Żegluga Bydgoska w Bydgoszczy, która nadała mu nazwę ?Rekin?.

Osoby zainteresowane rejsem po Warcie będą mogły też wybrać statek "Widmo". Ta jednostka została zakupiona przed rokiem. Przeszła gruntowny remont. Z założenia konstruktorów miał to być autobus wodny. Kiedyś służył do transportu żołnierzy. Jednorazowo może zabrać na pokład 9o osób. Co ważne ma zakryty pokład, dlatego może przewozić ludzi także podczas opadów.

To dopiero początek

Początkowo rejsy tramwaju wodnego będę miały tylko i wyłącznie rekreacyjny charakter. Jednak po miesiącu ma się to zmienić. Na przełomie maja i czerwca miasto planuje uruchomić tramwaj wodny. Będzie on pływał w granicach Poznania. Ma kursować na trasie: Katedra (przy ul. Marii Panny) - Rataje (przy os. Piastowskim) - Wilda (przy ul. Piastowskiej) - Chwaliszewo (na wysokości Starego Koryta Warty) - Szeląg (przy ul. Ugory). To właśnie tam na brzegach powstaną przystanki. Ile będzie dokładnie tramwajów jeszcze nie wiadomo. Na pewno wspomniane dwa.

Z informacji Głosu Wielkopolskiego wynika, że podczas rozmów władze miasta obiecały prowadzącym statki, że niektóre z rejsów będą dotowane przez magistrat. Dzięki temu bilety mają być tańsze. Prawdopodobnie na trzech kursach dziennie.

Tramwaj wodny w samym Poznaniu to dopiero początek szerszej akcji . Jeszcze w tym roku ma on zacząć kursować pomiędzy nadwarciańskimi miastami w ramach metropolii poznańskiej, która na tym odcinku ma sięgać Śremu na południu i Obornik na północy. Inwestycja będzie prowadzona w ramach programu ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Port Poznań
Warta
  • WK – 23.05.2016

    Czy istnieje szansa, że osoby na wózkach inwalidzkich i matki z dziećmi w wózkach będą mogły podróżować tymi tramwajami wodnymi? Ja jestem za statkiem "Bajka", ma on wygląd standardowego tramwaju wodnego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.