TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań: Tramwaj wodny kończy sezon 2016
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.09.2016 11:27:03
Poznań: Tramwaj wodny kończy sezon 2016

Lato powoli się kończy, a razem z nim sezon na Poznański Tramwaj Wodny. 10 września odbędzie się ostatni "tramwajowy" rejs Poznańskiego Tramwaju Wodnego, który przez całe wakacje kursował na trasie od Katedry, w stronę Wildy, aby potem zawrócić i przycumować przy plaży miejskiej na Chwaliszewie. Następnie płynął aż do plaży przy Szelągu.

Poznański Tramwaj Wodny od początku sezonu był bardzo popularną atrakcją dla poznaniaków i przyjezdnych. Idea pokazania ludziom naszego miasta z niecodziennej perspektywy rzeki okazała się strzałem w dziesiątkę.

Właściciel statków Bajka i Widmo, śremska spółka Finezja, ma zakontraktowaną usługę PTW do końca sierpnia, dlatego ostatnie rejsy PTW odbyły się 3 i 4 września. Rejs zamykający sezon został zaplanowany na 10 września.

To nie koniec rejsów po Warcie

To warto wiedzieć. ?Pozatramwajowe? rejsy odbywają się ?Bajką? po Warcie przez cały tydzień, łącznie z niedzielą, w kierunku Starołęki i z powrotem do Katedry, bez zatrzymywania się na przystankach (o godzinie 12.00, 14.00 i 16.00).

Z kolei ?Widmo? kursuje tylko w sobotę i w niedzielę, co dwie godziny, od 10.00 do 18.00. Teraz w sobotę popłynie jako tramwaj wodny, na całej trasie.


Sprawdź też:
tramwaj wodny
Warta
Port Poznań

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.