TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań: Tramwaj wodny kończy sezon 2016
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.09.2016 11:27:03
Poznań: Tramwaj wodny kończy sezon 2016

Lato powoli się kończy, a razem z nim sezon na Poznański Tramwaj Wodny. W sobotę, 10 września, odbędzie się ostatni "tramwajowy" rejs statków "Bajka" i "Widmo" po Warcie.

Lato powoli się kończy, a razem z nim sezon na Poznański Tramwaj Wodny. 10 września odbędzie się ostatni "tramwajowy" rejs Poznańskiego Tramwaju Wodnego, który przez całe wakacje kursował na trasie od Katedry, w stronę Wildy, aby potem zawrócić i przycumować przy plaży miejskiej na Chwaliszewie. Następnie płynął aż do plaży przy Szelągu.

Poznański Tramwaj Wodny od początku sezonu był bardzo popularną atrakcją dla poznaniaków i przyjezdnych. Idea pokazania ludziom naszego miasta z niecodziennej perspektywy rzeki okazała się strzałem w dziesiątkę.

Właściciel statków Bajka i Widmo, śremska spółka Finezja, ma zakontraktowaną usługę PTW do końca sierpnia, dlatego ostatnie rejsy PTW odbyły się 3 i 4 września. Rejs zamykający sezon został zaplanowany na 10 września.

To nie koniec rejsów po Warcie

To warto wiedzieć. ?Pozatramwajowe? rejsy odbywają się ?Bajką? po Warcie przez cały tydzień, łącznie z niedzielą, w kierunku Starołęki i z powrotem do Katedry, bez zatrzymywania się na przystankach (o godzinie 12.00, 14.00 i 16.00).

Z kolei ?Widmo? kursuje tylko w sobotę i w niedzielę, co dwie godziny, od 10.00 do 18.00. Teraz w sobotę popłynie jako tramwaj wodny, na całej trasie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Warta
Port Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.