TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań zadba o zaplecze rzecznej przystani
InfoShip.pl - Opublikowano: 30.01.2019 17:30:41
Poznań zadba o zaplecze rzecznej przystani

Punkt gastronomiczny dostępny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy - tak będzie wyglądać zaplecze przystani jachtowej w Starym Porcie.

Punkt gastronomiczny dostępny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy - tak będzie wyglądać zaplecze przystani jachtowej w Starym Porcie. Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały właśnie przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji.

Budynek zaplecza zaprojektowano w formie stalowego kontenera, który składać się będzie z dwóch części. W pierwszej, socjalno-sanitarnej, znajdą się prysznice, toalety i pralnia. Będą mogli z nich korzystać żeglarze cumujący w przystani jachtowej, a całość będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W drugiej części, gastronomicznej, użytkownicy przystani będą mogli zjeść posiłek, kupić napoje oraz uzupełnić zapasy na dalszą podróż po rzece. Zaplecze gastronomiczne będzie dostępne również dla wszystkich poznaniaków, którzy zechcą spędzić wolny czas w centrum miasta.

Konstrukcja budynku zapewni łatwą komunikację między strefami. Dodatkowo na części dachu zlokalizowany zostanie taras, na który będą prowadzić schody zewnętrzne.

Potencjalni wykonawcy obiektu mogą składać swoje oferty do 12 lutego br. Wybrana w przetargu firma będzie miała od momentu podpisania umowy 150 dni na wybudowanie zaplecza.

Warciańska przystań

Projektowana całoroczna przystań jachtowa na Warcie docelowo będzie centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej. Wyposażona w dostęp do wody pitnej i energii elektrycznej, monitoring oraz oświetlenie, zapewni odbiór ścieków i nieczystości stałych od żeglujących. Będzie dysponować miejscami dla 80 jednostek pływających i 5 dla służb ratunkowych. Komunikacja z lądem odbywać się będzie co najmniej dwoma trapami.

Przystań nurtowa będzie miała 100 m długości, w tym 75 m lini cumowania. Maksymalne zanurzenie cumujących w tym miejscu statków wynosić będzie 1,4 m.

Projekt przystani jachtowej i nurtowej na Warcie będzie gotowy w drugiej połowie roku. W tym samym czasie planowane jest stworzenie zaplecza socjalnego przystani jachtowej w Starym Porcie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
port
Port Poznań
Warta
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.