TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznański tramwaj wodny w sezonie 2019
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 03.06.2019 12:30:14
Poznański tramwaj wodny w sezonie 2019; fot. UM Poznań

Kursy tramwaju wodnego, możliwość przejażdżki motorówką i wypoczynku na jednej z miejskich plaż – takie atrakcje wiążą się z rozpoczętym 1 czerwca w Poznaniu nowym sezonem nad Wartą.

Kursy tramwaju wodnego, możliwość przejażdżki motorówką i wypoczynku na jednej z miejskich plaż – takie atrakcje wiążą się z rozpoczętym 1 czerwca w Poznaniu nowym sezonem nad Wartą. Władze miasta podkreślają, że z terenów nadrzecznych korzysta coraz więcej osób.

-"Tysiące poznaniaków, którzy co roku spędzają wolny czas na brzegiem rzeki, to najlepszy dowód na to, że przywróciliśmy rzekę mieszkańcom miasta. Każdego lata odbywa się tutaj kilkadziesiąt imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych. Tegoroczny sezon będzie jeszcze atrakcyjniejszy od poprzednich" – zapewnił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Nowa trasa

W tym roku po nowej trasie kursuje tramwaj wodny. Tym razem rejsy rozpoczynają się od przystanku Chwaliszewo, tuż przy wybudowanych schodach i pochylni. Tramwaj zatrzymuje się na przystankach: Chwaliszewo - Politechnika - Rataje - Wilda - Szeląg - Katedra - Chwaliszewo. Do przystanku Chwaliszewo dopływa też tramwaj wodny z Czerwonaka.

W Poznaniu działa też bezpłatna przystań miejska, całodobowo dozorowana, oferująca wodniakom dostęp do punktów poboru energii elektrycznej i zaplecza sanitarnego. Na terenie przystani miejskiej oraz przy plaży Szeląg funkcjonuje wypożyczalnia motorówek.

Na Wildzie, Ratajach, Chwaliszewie i Szelągu przez cały sezon czynne będą miejskie plaże. Jak podkreślił poznański magistrat, każda z nich będzie miała swój charakter i program atrakcji dla wypoczywających w każdym wieku.

Poznań inwestuje w Wartę

Władze miast podkreślają, że miasto sukcesywnie inwestuje w nadrzeczną infrastrukturę. W ostatnich miesiącach w stolicy Wielkopolski utwardzono kolejne nadrzeczne drogi oraz wyremontowano schody przy moście Chrobrego. Dawną świetność już wkrótce odzyskają przedwojenne Łazienki Rzeczne nad Wartą. W zmodernizowanym budynku znajdą się biura i restauracja z tarasem widokowym.

Jak poinformował poznański magistrat, inicjowany 1 czerwca sezon nadwarciańskich atrakcji to także koncerty, warsztaty oraz projekcje filmowe.

W kolejnym sezonie letnim miasto udostępni mieszkańcom zaplecze socjalne przy przystani jachtowej oraz ściankę wspinaczkową przy strefie biwakowej Główna, których budowa już trwa. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Warta
Port Poznań