TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Premiera książki "Wiślane porty Warszawy"
InfoShip.pl - Opublikowano: 29.09.2017 11:27:35
Premiera wiślanej książki w sobotę

W sobotę, 30 września, o godz. 16.00 (Stara Prochownia, ul. Boleść 2) odbędzie się promocja książki pt.: "Wiślane porty Warszawy. Historia infrastruktury żeglugi śródlądowej stolicy" Anny Mistewicz i Zbigniewa Tucholskiego.

W promocji udział wezmą prof. dr hab. Jan Bartelski oraz autorzy z wykładami, a uczestnicy zaproszeni zostaną do dyskusji oraz otrzymają egzemplarz promowanej książki.

W książce omówione zostały tematy związane z początkiem śródlądowej żeglugi parowej w Polsce oraz z pierwszymi przystaniami i przeładowniami na Wiśle w Warszawie. Opisane zostały także najważniejsze towarzystwa żeglugowe.

Publikacja jest bogato ilustrowana materiałami archiwalnymi, niektóre z nich publikowane są po raz pierwszy.

Książkę wydało Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m.st. Warszawy.Sprawdź też:
Wisła
Port Warszawa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.