TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Premiera szczecińskiego tramwaju wodnego za nami
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:06:38
Premiera szczecińskiego tramwaju wodnego za nami

Pierwszy weekend kursowania szczecińskiego tramwaju wodnego pomiędzy Nabrzeżem Starówka a Bulwarem Piastowskim za nami. Statek przewiózł w tym czasie ponad 400 osób

Pierwszy weekend kursowania szczecińskiego tramwaju wodnego pomiędzy Nabrzeżem Starówka a Bulwarem Piastowskim za nami. Statek przewiózł w tym czasie ponad 400 osób

Pierwszy weekend kursowania szczecińskiego tramwaju wodnego pomiędzy Nabrzeżem Starówka a Bulwarem Piastowskim za nami. W sobotę i niedzielę z nowej formy komunikacji skorzystało łącznie około 400 osób. Czas na pierwsze podsumowania i refleksje.

-"Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszym tramwajem. W związku z tym Żegluga Szczecińska starać się będzie w słoneczne, weekendowe dni wprowadzać na trasę także drugi 12-osobowy katamaran – Telimenę. Będzie to uzależnione od możliwości osobowych Spółki i zapotrzebowania. Telimena nie będzie ujmowana w regularnym rozkładzie. Realizować będzie kursy możliwie jak najczęściej, w "godzinach szczytu", jako linia uzupełniająca" - podsumowują weekend urzędnicy.

Kolejnym wnioskiem jest konieczność zmiany zasad korzystania z połączenia. Od poniedziałku cena 5 zł obowiązywać będzie na jednym odcinku (albo bulwar – Łasztownia, albo Łasztownia – bulwar). Taka decyzja podyktowana jest zaobserwowaną w weekend sytuacją, w której pasażerowie pływali w dwie strony, nie wysiadając po drugiej stronie rzeki, tylko wracając w miejsce startowe. Takie wycieczki skutecznie uniemożliwiały skorzystanie z tramwaju osobom czekającym na przystanku. Katamaran podpływał do kei, ale nikt nie schodził na ląd. Tym sposobem nie zwalniały się miejsca i skiper nie mógł wziąć na pokład żadnego z oczekujących pasażerów.

Cenę 5 zł za rejs w dwie strony traktujemy tym samym jako ofertę promocyjną obowiązującą tylko w weekend otwarcia. Od poniedziałku ceny biletów się nie zmieniają, ale obowiązują one tylko na rejs w jedną stronę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Port Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.