TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Premiera szczecińskiego tramwaju wodnego za nami
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:06:38
Premiera szczecińskiego tramwaju wodnego za nami

Pierwszy weekend kursowania szczecińskiego tramwaju wodnego pomiędzy Nabrzeżem Starówka a Bulwarem Piastowskim za nami. Statek przewiózł w tym czasie ponad 400 osób

Pierwszy weekend kursowania szczecińskiego tramwaju wodnego pomiędzy Nabrzeżem Starówka a Bulwarem Piastowskim za nami. W sobotę i niedzielę z nowej formy komunikacji skorzystało łącznie około 400 osób. Czas na pierwsze podsumowania i refleksje.

-"Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszym tramwajem. W związku z tym Żegluga Szczecińska starać się będzie w słoneczne, weekendowe dni wprowadzać na trasę także drugi 12-osobowy katamaran – Telimenę. Będzie to uzależnione od możliwości osobowych Spółki i zapotrzebowania. Telimena nie będzie ujmowana w regularnym rozkładzie. Realizować będzie kursy możliwie jak najczęściej, w "godzinach szczytu", jako linia uzupełniająca" - podsumowują weekend urzędnicy.

Kolejnym wnioskiem jest konieczność zmiany zasad korzystania z połączenia. Od poniedziałku cena 5 zł obowiązywać będzie na jednym odcinku (albo bulwar – Łasztownia, albo Łasztownia – bulwar). Taka decyzja podyktowana jest zaobserwowaną w weekend sytuacją, w której pasażerowie pływali w dwie strony, nie wysiadając po drugiej stronie rzeki, tylko wracając w miejsce startowe. Takie wycieczki skutecznie uniemożliwiały skorzystanie z tramwaju osobom czekającym na przystanku. Katamaran podpływał do kei, ale nikt nie schodził na ląd. Tym sposobem nie zwalniały się miejsca i skiper nie mógł wziąć na pokład żadnego z oczekujących pasażerów.

Cenę 5 zł za rejs w dwie strony traktujemy tym samym jako ofertę promocyjną obowiązującą tylko w weekend otwarcia. Od poniedziałku ceny biletów się nie zmieniają, ale obowiązują one tylko na rejs w jedną stronę.


Sprawdź też:
tramwaj wodny
Port Szczecin

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.