TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Problem z badaniami pasażerów Diamond Princess
- Opublikowano: 24.02.2020 17:30:28
Problem z badaniami pasażerów Diamond Princess; fot. Diamond Princess

Władze Japonii będą monitorować stan osób po kwarantannie na statku.

Służby medyczne Japonii będą monitorować stan zdrowia osób, które opuściły statek Diamond Princess – zapowiedział 23 lutego minister zdrowia tego kraju Katsunobu Kato po wykryciu wirusa u kobiety, u której na wycieczkowcu nie stwierdzono zakażenia.

Test na obecność wirusa wykazał zakażenie u 60-latki, która zeszła z pokładu Diamond Princess po 14-dniowej kwarantannie. Badanie wykonane u niej na statku 15 lutego dało wynik negatywny.

"Muszę potraktować to poważnie" - powiedział o sprawie kobiety Kato na konferencji prasowej. Według japońskiej agencji Kyodo 60-latka wróciła z wycieczkowca do domu w prefekturze Tochigi środkami transportu publicznego.

Medyczny monitoring

Kato zapowiedział, że służby medyczne będą codziennie dzwoniły do setek osób, które zeszły ze statku. Poproszono je również, by unikały transportu publicznego i nosiły maski ochronne, gdy spotykają się z innymi.

Minister przyznał dzień wcześniej, że w wyniku błędu w czasie kwarantanny nie przeprowadzono testów u 23 pasażerów statku: 19 Japończyków i czterech obcokrajowców.

Poinformował również, że wirusa wykryto u 18 Amerykanów, sześciu Australijczyków i Izraelki, których ewakuowano ze statku przed końcem kwarantanny. W niedzielę o czterech potwierdzonych przypadkach wśród osób ewakuowanych z wycieczkowca poinformowały władze Wielkiej Brytanii.

Zbadany - niezbadany?

Tymczasem władze Hongkongu ogłosiły w niedzielę, że wirusa wykryto u mężczyzny, który 20 lutego wrócił z Diamond Princess na pokładzie samolotu wyczarterowanego przez hongkońską administrację. W komunikacie wydziału zdrowia nie podano, czy 68-latek był na statku badany na obecność wirusa.

Mężczyzna jest wśród pięciu nowo zdiagnozowanych przypadków w Hongkongu. Łączna liczba wykrytych tam infekcji wzrosła do 74, z czego dwie osoby zmarły.

W Japonii potwierdzono łącznie około 840 zakażeń koronawirusem, z czego blisko 700 – na statku Diamond Princess zacumowanym w pobliżu portu w Jokohamie. Zmarło już troje byłych pasażerów wycieczkowca i jedna osoba niezwiązana ze statkiem. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
bezpieczeństwo
Japonia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.