TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prom-gigant Color Hybrid opuścił stocznię Crist [FILM]
InfoShip.pl - Opublikowano: 05.11.2018 18:30:32
Prom-gigant Color Hybrid opuścił stocznię Crist [FILM]

Czyściwo wyposażony prom-gigant - Color Hybrid opuścił gdyńską stocznię Crist i udał się do Norwegii, gdzie zostanie kompletnie wyposażony.

Czyściwo wyposażony prom-gigant - Color Hybrid opuścił gdyńską stocznię Crist i udał się do Norwegii, gdzie zostanie kompletnie wyposażony.

Budowaną od lipca 2017 jednostkę określana się mianem największego promu hybrydowego świata. Prom Color Hybrid o długości 160 metrów i ponad 27 metrów szerokości zabierze na pokład 2 tys. pasażerów oraz 500 pojazdów osobowych.

Największa nowość to hybrydowy system napędu głównego. Proces ładowania baterii, w które zostanie wyposażona jednostka, odbywać się będzie każdorazowo podczas postoju w porcie przy pomocy kabla zasilającego ze specjalnych obiektów nabrzeżnych lub na samym pokładzie statku.

Statek wejdzie do eksploatacji latem 2019 roku i na trasie Sandefjord-Strömstad (Norwegia-Szwecja). Czas podróży na przewidywanej trasie wyniesie około 2 godzin 20 minut. Armatorem jest Color Line, jeden z największych operatorów promowych w Norwegii. W zakresie działalności firmy oprócz transportu ludzi i towarów znajdują się usługi hotelowe, prowadzenie sklepów, restauracji i usługi rozrywkowe. Spółka zatrudnia aktualnie 3500 osób w czterech krajach.

Poniżej wizualizacja projektu:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
stocznia
hybryda
Norwegia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.