TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prom Stena Line przy nabrzeżu w Karlskronie
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 17.09.2019 12:30:25
Prom Stena Line przy nabrzeżu w Karlskronie; fot. Stena Line / FB

Prom Stena Line Spirit, który 16 września przybywając do Szwecji z Gdyni uległ awarii, jest już przy nabrzeżu w Karlskronie.

Prom Stena Line Spirit, który 16 września przybywając do Szwecji z Gdyni uległ awarii, jest już przy nabrzeżu w Karlskronie. Nikomu z 740 pasażerów oraz 103 członków załogi statku nic się nie stało. Opuścili oni prom, który nie ma widocznych uszkodzeń.

Jak przekazała PAP przedstawicielka polskiego oddziału Stena Line Barbara Wyszyńska statek podczas manewrów cumowania w porcie w Karlskronie doznał awarii silnika pomocniczego w warunkach silnego wiatru.

-"Z tego powodu prom przez krótki czas był w dryfie w pobliżu nabrzeża i innego statku, NKT Victoria. Z żadnym z nich (ani ze statkiem, ani z nabrzeżem) nie było kontaktu ani kolizji. Wkrótce przywrócono zasilanie i prom przybił normalnie do nabrzeża, a następnie rozpoczął rozładunek" - zaznaczyła Wyszyńska, dodając, że "nie zgłoszono żadnych obrażeń ani nie ma widocznych uszkodzeń statku".

Według informacji Stena Line prom przed następnym wyjściem w morze zostanie dokładnie sprawdzony pod względem technicznym.

Wcześniej Christer Ekeroth z centrali szwedzkiego ratownictwa morskiego oraz lotniczego informował, że "prom pasażerski oraz inny statek +dotknęły się+ wzajemnie w porcie Verkoe w Karlskronie".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Stena Line
Szwecja