TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przekroczone stany alarmowe na Odrze
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 31.10.2017 14:53:36
Przekroczone stany alarmowe na Odrze (źródło: Wikipedia)

Stany alarmowe przekroczone są w poniedziałek na wszystkich wodowskazach od Gryfina w dół rzeki Odry oraz na Zalewie Szczecińskim. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zdecydował o zamknięciu Odry dla żeglugi.

Stany alarmowe przekroczone są w poniedziałek na wszystkich wodowskazach od Gryfina w dół rzeki Odry oraz na Zalewie Szczecińskim. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zdecydował o zamknięciu Odry dla żeglugi.

Po południu przez niesprzyjające warunki pogodowe stany alarmowe na Odrze przekroczone były na wodowskazach w: Gryfinie (o 27 centymetrów), szczecińskich Podjuchach (o 18 centymetrów) i na Moście Długim w Szczecinie (o 17 centymetrów).

Przekroczone stany alarmowe utrzymują się od kilku godzin mniej więcej na tym samym poziomie – wynika z informacji przekazanych PAP przez dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Utrzymujący się północno-zachodni wiatr powoduje, że woda wpychana jest z powrotem do rzek i nie może ujść do morza.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamknął w poniedziałek dla żeglugi rzeki Odrę od jazu w Widuchowej do granicy z wewnętrznymi wodami morskimi oraz Regalicę – od przekopu Klucz Ustowo do ujścia jeziora Dąbie.

Burmistrz Polic ogłosił w poniedziałek alarm przeciwpowodziowy na obszarze gminy. Alarm obowiązuje do odwołania.

Z powodu przekroczenia stanu alarmowego na wodowskazie w Gryfinie zamknięta dla ruchu jest droga wojewódzka nr 120 Gryfino-Mescherin.

W Świnoujściu przez wysoki stan wody w poniedziałek przez kilka godzin nie działała przeprawa promowa Karsibór. Po południu przywrócono tam ruch.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
żegluga
zachodniopomorskie
prom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.