TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przez Wisłę wyjątkowym promem. W Nieszawie
InfoShip.pl - Opublikowano: 19.05.2017 16:00:50
Przez Wisłę wyjątkowym promem. W Nieszawie

Nieszawski prom 1 maja rozpoczął sezon 2017. Jednostka po konserwacjach i drobnych remontach pływa regularnie przez Wisłę.

1 maja nieszawski prom rozpoczął sezon 2017. Jednostka po konserwacjach i drobnych remontach pływa regularnie przez Wisłę.

Przeprawa promowa łączy Kujawy z Ziemią Dobrzyńską, jest przedłużeniem drogi powiatowej Nieszawa – Brzeźno nr 2049 C, wiodącej przez Wisłę. Prom łączy 3 powiaty. Koszty utrzymania przeprawy promowej są współfinansowane przez Gminę Miejską Nieszawa, Powiat Aleksandrowski, Powiat Toruński oraz Powiat Lipnowski.

Prom z napisem "Nieszawa" w kolorze niebiesko –żółtym jest nie tylko ważnym środkiem transportu, który zapewnia przewóz pojazdów, osób, zwierząt i bagażu w okresie letnim oraz skraca znacznie drogę do Bobrownik, Lipna, Włocławka czy Torunia. Na promie odbywają się co roku 15 sierpnia "Koncerty na wodzie". Na jego pokładzie można zawrzeć związek małżeński. Prom stanowił tło dla filmów o Nieszawie i nie tylko (np. "Ballada o Piotrowskim", "Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", film o F. Chopinie, film o E. Stachurze). Wizerunek promu widnieje także na logo Miasto Nieszawa.

Prom służy zatem przede wszystkim jako wodny środek transportu, ale jest również sezonową atrakcją turystyczną i ma znaczenie rekreacyjno- kulturalne. Szczegóły dot. historii przeprawy promowej, kursowania promu oraz cennik dostępne są na stronie internetowej www.nieszawa.pl w zakładce: "Informacje o przeprawie promowej".

W tym roku prom kursował będzie do 31 października. Pierwszego dnia będzie kursował w godz. 8 - 18. Na bieżąco informacje o kursowaniu promu można uzyskać bezpośrednio od obsługi jednostki także pod nr telefonu 793 012 483.





Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Wisła
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.