TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszył bezpłatny prom przez Zalew Koronowski
InfoShip.pl - Opublikowano: 19.05.2017 13:00:00
Ruszył bezpłatny prom przez Zalew Koronowski

Jeden z nielicznych bezpłatnych promów w Polsce – przez Zalew Koronowskim wznowił swoją działalność . Przeprawa znajduje się w ciągu drogi powiatowej Cekcyn-Lubiewo-Cierplewo-Sokole Kuźnica.

Pierwszy kurs w tym roku prom wykonał 28 kwietnia 2017. W weekend, od piątku niedzieli będzie pływać w godzinach od 10 do 18. Przez cały maj w dniach od poniedziałku do czwartku godziny kursowania promu to od 10.00 do 18.00. We weekendy godzina zakończenia przedłużona jest do 19.00, a w dniach 26-28 maja nawet do godz. 21. W czerwcu w tygodniu prom będzie kursować rano już od godziny 8.00 do godz. 19.00, a w weekendy w godzinach 8.00-21.00

Korzystanie z promu jest dofinansowane przez samorządy. Oprócz przeprawy, stanowi atrakcję turystyczną zarówno dla gminy Lubiewo jak i Koronowa.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy przetarg na obsługę promu w 2017 r. wygrała firma "PROM-BIS" Gabriela Żelazna, która zaproponowała sumę 115 340,00 PLN. Była to jedyna oferta w przetargu.


Sprawdź też:
prom
Zalew Koronowski

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.