TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spokojnie na morskich przejściach granicznych
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 16.03.2020 12:30:47
Spokojnie na morskich przejściach granicznych ; fot. Port Szczecin-Świnoujscie

Od północy 15 marca granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. Także w ramach przepraw promowych.

Od północy 15 marca granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. Także w ramach przepraw promowych.

W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy jest na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni a zachodniopomorskim – w Świnoujściu i Koszalinie.

Zdaniem Straży Granicznej, ruch na morskich przejściach granicznych jest taki jak dotychczas. Dodał też, że do tej pory nie było żadnych utrudnień związanych z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji, ograniczającego przekroczenie granicy.

Temperatura plus karta

-"Funkcjonariusze straży granicznej, którzy są obecni w bazach promowych, sprawdzają wszystkim pasażerom dokumenty i odbierają od nich wypełnione karty lokalizacyjne, natomiast strażacy mierzą temperaturę ciała" - przekazał PAP w niedzielę kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Każda z osób, która przekracza granicę, otrzymuje ulotkę na temat zasad obowiązujących podczas 14-dniowej kwarantanny domowej, której poddawani są wszyscy powracający do kraju Polacy.

Spadający ruch

Jak podkreślił Juźwiak, ruch na przejściach granicznych w województwie pomorskim jest niewielki. "W związku z tym, że loty są wstrzymane, ruchu praktycznie nie ma" – dodał.

W gdańskim porcie lotniczym, podobnie jak na pozostałych lotniskach w Polsce, wprowadzony został zakaz międzynarodowych lotów, z wyjątkiem czarterowych przewożących obywateli polskich powracających do kraju.

"Z lotniska w Rębiechowie nie wylatują za granicę żadne samoloty rejsowe. Wyjątkiem były niedzielne rejsy KLM do Amsterdamu. Do Gdańska będą latać jedynie czartery z Polakami powracającymi z wakacji

W niedzielę o godz. 21.40 do Gdańska przyleci samolot czarterowy z Bergen. Jak poinformowała PAP specjalistka ds. komunikacji Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Agnieszka Michajło - Polacy, którzy pracują w Norwegii, zgłaszają chęć powrotu do kraju.

"Zapotrzebowanie na powrót z Norwegii jest ogromne. Cały czas dzwonią do mnie Polacy, którzy chcieliby powrócić do kraju, ponieważ firmy, w których pracują, zawiesiły na jakiś czas działalność" – powiedziała.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
granica
prom
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.