TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spokojnie na morskich przejściach granicznych
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 16.03.2020 12:30:47
Spokojnie na morskich przejściach granicznych ; fot. Port Szczecin-Świnoujscie

Od północy 15 marca granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. Także w ramach przepraw promowych.

Od północy 15 marca granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. Także w ramach przepraw promowych.

W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy jest na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni a zachodniopomorskim – w Świnoujściu i Koszalinie.

Zdaniem Straży Granicznej, ruch na morskich przejściach granicznych jest taki jak dotychczas. Dodał też, że do tej pory nie było żadnych utrudnień związanych z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji, ograniczającego przekroczenie granicy.

Temperatura plus karta

-"Funkcjonariusze straży granicznej, którzy są obecni w bazach promowych, sprawdzają wszystkim pasażerom dokumenty i odbierają od nich wypełnione karty lokalizacyjne, natomiast strażacy mierzą temperaturę ciała" - przekazał PAP w niedzielę kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Każda z osób, która przekracza granicę, otrzymuje ulotkę na temat zasad obowiązujących podczas 14-dniowej kwarantanny domowej, której poddawani są wszyscy powracający do kraju Polacy.

Spadający ruch

Jak podkreślił Juźwiak, ruch na przejściach granicznych w województwie pomorskim jest niewielki. "W związku z tym, że loty są wstrzymane, ruchu praktycznie nie ma" – dodał.

W gdańskim porcie lotniczym, podobnie jak na pozostałych lotniskach w Polsce, wprowadzony został zakaz międzynarodowych lotów, z wyjątkiem czarterowych przewożących obywateli polskich powracających do kraju.

"Z lotniska w Rębiechowie nie wylatują za granicę żadne samoloty rejsowe. Wyjątkiem były niedzielne rejsy KLM do Amsterdamu. Do Gdańska będą latać jedynie czartery z Polakami powracającymi z wakacji

W niedzielę o godz. 21.40 do Gdańska przyleci samolot czarterowy z Bergen. Jak poinformowała PAP specjalistka ds. komunikacji Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Agnieszka Michajło - Polacy, którzy pracują w Norwegii, zgłaszają chęć powrotu do kraju.

"Zapotrzebowanie na powrót z Norwegii jest ogromne. Cały czas dzwonią do mnie Polacy, którzy chcieliby powrócić do kraju, ponieważ firmy, w których pracują, zawiesiły na jakiś czas działalność" – powiedziała.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
granica
prom