TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spopularyzować szlak wodny Pisa -Narew
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.05.2017 13:06:44
Samorządy chcą spopularyzować szlak wodny Pisa -Narew

Szlak wodny Pisa -Narew, dzięki któremu wodniacy i kajakarze mogą dopłynąć na Mazury z Warszawy, a nawet z Krakowa, ma się stać propozycją turystyczną.

Szlak wodny Pisa -Narew, dzięki któremu wodniacy i kajakarze mogą dopłynąć na Mazury z Warszawy, a nawet z Krakowa, ma się stać propozycją turystyczną. Trzy regiony: Warmińsko-mazurskie, Podlaskie oraz Mazowieckie przystępują do wypromowania tego produktu turystycznego.

Przewodniczący zarządu Związku Gmin Pisa-Narew Edmund Lipnicki powiedział PAP, że w głównej mierze chodzi o spopularyzowanie znanego już szlaku wodnego.

-"Szlaki wodne rzekami Krutynią czy Rospudą są bardzo znane i przyciągają turystów, dając możliwości lokalnej społeczności. Chcemy podobnie wypromować szlak Pisa -Narew, bo jest to obszar niezwykle malowniczy zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym" - powiedział Lipnicki.

Dodał, że szlak wodny przebiega przez trzy województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie i mazowieckie. Chodzi o to, by zaktywizować lokalną społeczność przy obsłudze turystów, dając im możliwość założenia jadłodajni czy wypożyczalni sprzętu wodnego oraz budowy przystani, portów, pól namiotowych i campingowych.

-"Pisa niegdyś była ważnym komunikacyjnym szlakiem służącym żeglarzom z Mazowsza do transportu jednostek na Mazury, my chcemy, by stała się ona dzięki swym walorom przyrodniczym główną atrakcją i miejscem na zaplanowanie spędzenia wolnego czasu. Można ją zwiedzać z kajaka, kanoe czy tratwy" - wyjaśnił.

Pisa-Narew to niezwykle atrakcyjny turystyczny szlak wodny Polski północno-wschodniej. Jest to jednocześnie szlak tranzytowy łączący Wisłę z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Obie rzeki należą do największych rzek nizinnych w Polsce. Szlak Pisa-Narew to odcinek 120 km. Składa się na niego rzeka Pisa (80 km) oraz fragment rzeki Narew od ujścia Pisy w Nowogrodzie do miasta Ostrołęka (40 km). Szlak Pisa-Narew prowadzi przez obszary cenne przyrodniczo. (PAP)


Sprawdź też:
Pisa
Narew

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.