TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spopularyzować szlak wodny Pisa -Narew
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.05.2017 13:06:44
Samorządy chcą spopularyzować szlak wodny Pisa -Narew

Szlak wodny Pisa -Narew, dzięki któremu wodniacy i kajakarze mogą dopłynąć na Mazury z Warszawy, a nawet z Krakowa, ma się stać propozycją turystyczną.

Szlak wodny Pisa -Narew, dzięki któremu wodniacy i kajakarze mogą dopłynąć na Mazury z Warszawy, a nawet z Krakowa, ma się stać propozycją turystyczną. Trzy regiony: Warmińsko-mazurskie, Podlaskie oraz Mazowieckie przystępują do wypromowania tego produktu turystycznego.

Przewodniczący zarządu Związku Gmin Pisa-Narew Edmund Lipnicki powiedział PAP, że w głównej mierze chodzi o spopularyzowanie znanego już szlaku wodnego.

-"Szlaki wodne rzekami Krutynią czy Rospudą są bardzo znane i przyciągają turystów, dając możliwości lokalnej społeczności. Chcemy podobnie wypromować szlak Pisa -Narew, bo jest to obszar niezwykle malowniczy zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym" - powiedział Lipnicki.

Dodał, że szlak wodny przebiega przez trzy województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie i mazowieckie. Chodzi o to, by zaktywizować lokalną społeczność przy obsłudze turystów, dając im możliwość założenia jadłodajni czy wypożyczalni sprzętu wodnego oraz budowy przystani, portów, pól namiotowych i campingowych.

-"Pisa niegdyś była ważnym komunikacyjnym szlakiem służącym żeglarzom z Mazowsza do transportu jednostek na Mazury, my chcemy, by stała się ona dzięki swym walorom przyrodniczym główną atrakcją i miejscem na zaplanowanie spędzenia wolnego czasu. Można ją zwiedzać z kajaka, kanoe czy tratwy" - wyjaśnił.

Pisa-Narew to niezwykle atrakcyjny turystyczny szlak wodny Polski północno-wschodniej. Jest to jednocześnie szlak tranzytowy łączący Wisłę z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Obie rzeki należą do największych rzek nizinnych w Polsce. Szlak Pisa-Narew to odcinek 120 km. Składa się na niego rzeka Pisa (80 km) oraz fragment rzeki Narew od ujścia Pisy w Nowogrodzie do miasta Ostrołęka (40 km). Szlak Pisa-Narew prowadzi przez obszary cenne przyrodniczo. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pisa
Narew
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.