TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spotkanie na szczycie ws. żeglugi śródlądowej
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.04.2016 18:46:50
Spotkanie na szczycie ws. żeglugi śródlądowej

26 kwietnia w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie przedstawicieli resortów i zarządów Spółek Skarbu Państwa, które są zainteresowane rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce.

26 kwietnia w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie przedstawicieli resortów i zarządów Spółek Skarbu Państwa, które są zainteresowane rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce. Uczestniczył w nim wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Organizatorem była Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce.

-"Żegluga śródlądowa jest ważna dla rozwoju polskiej gospodarki. Mówimy o niej między innymi w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" ? podkreślił wiceminister Kwieciński. Dodał, że poprawa stanu śródlądowych dróg wodnych ma na celu zwiększenie przewozów.

"Ze względu na korzystny układ sieci śródlądowych dróg wodnych, możliwe jest wykorzystanie ich w połączeniu z transportem kombinowanym" ? powiedział wiceszef resortu. Wskazał, że ta forma transportu jest jedną z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych.

"Tylko kompleksowe podejście do rozwoju żeglugi śródlądowej pozwoli na jej dynamiczny rozwój i znaczne zwiększenie ilości przewożonych ładunków" ? podkreślił Jerzy Kwieciński.

Wspomniał, że rozwój śródlądowych dróg wodnych wspierany jest również ze środków Unii Europejskiej ? Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). W latach 2007-2013 dofinansowanie UE wyniosło ponad 335 mln zł. Na lata 2014-2002 alokacja wynosi ok. 1,1 mld zł.

UN Global Compact jest największą na świecie inicjatywą ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju. Od inauguracji w 2000 r., przystąpiło do niej ponad 12 tys. członków ze 145 krajów. Odbywające się 26 kwietnia br. spotkanie miało na celu przeanalizowanie korzyści, jakie mogą płynąć z realizowanej strategii rządowej w obszarze rzecznych korytarzy transportowych dla prowadzonej przez nie działalności.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MGMiŻŚ
MIiB
żegluga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.