TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spotkanie z armatorami w sprawie śluzy w Brzegu Dolnym
InfoShip.pl - Opublikowano: 03.03.2017 17:07:49
Spotkanie z armatorami w sprawie śluzy w Brzegu Dolnym; fot Navga Stal

Celem spotkania było poinformowanie przedstawicieli armatorów o możliwości śluzowania jednostek pływających przez śluzę w Brzegu Dolnym.

W dniu 30 stycznia 2017 roku, w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, odbyło się spotkanie z armatorami oraz wykonawcą modernizacji śluzy w Brzegu Dolnym. Celem spotkania było poinformowanie przedstawicieli armatorów o możliwości śluzowania jednostek pływających przez śluzę w Brzegu Dolnym.

Na wstępie Pan Bartłomiej Pietruszewski ? Kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów, powitał wszystkich zebranych i przekazał głos przedstawicielowi wykonawcy ?  Waldemarowi Szymankowi z firmy NAVIGA ? STAL Sp. z o.o. Omówił on obecne zaawansowanie prac na budowie oraz przedstawił zamierzenia wykonawcy w zakresie dalszego prowadzenia robót, które zakończą się udostępnieniem obiektu dla żeglugi w dniu 20 marca 2017 roku.

W sezonie żeglugowym na śluzie będą prowadzone prace umożliwiające prześluzowanie jednostek pływających. Waldemar Szymanek wyjaśnił, że prace modernizacyjne na śluzie, zgodnie z umową, będą trwały przez okres ok. 30 miesięcy, tj. do połowy 2019 roku. Następnie rozpoczęła się dyskusja z udziałem przedstawicieli armatorów i stoczni odnośnie sposobu organizacji prac modernizacyjnych na śluzie w korelacji z przedstawionymi potrzebami transportowymi wyżej wymienionych podmiotów korzystających z drogi wodnej.

Na zakończenie Bartłomiej Pietruszewski przestawił najbliższe plany inwestycyjne dotyczące całego odcinka rzeki Odry będącej w zarządzie RZGW we Wrocławiu, w szczególności modernizacji śluz : Januszkowice, Krapkowice, Opole, Ratowice oraz jazów: Januszkowie, Wróblin, Zwanowice, Ujście Nysy, a także swobodnie płynącego odcinka rzeki poniżej budowanego stopnia Malczyce.

W tym zakresie wywiązała także merytoryczna dyskusja z udziałem wszystkich uczestników spotkania, która zakończyła się ustaleniem, że wykonawca robót będzie prowadził prace w okresie sezony żeglugowego, w sposób umożliwiający śluzowanie jednostek pływających.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
RZGW Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.