TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Statek do Serocka wypływa z Żerania
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.05.2018 10:52:24
Statek do Serocka wypływa z Żerania

Statek do Serocka - w ramach WLT - w maju i czerwcu pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne. Z powodu remontu śluzy i niskiego poziomu wody - Zefir wypływa z Żerania.

W ramach Warszawskich Linii Turystycznych statek do Serocka w maju i czerwcu pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne czyli przez całą majówkę (2-6 maja) oraz w piątek po Bożym Ciele (1 czerwca).

W okresie lipiec-sierpień zabierać on będzie pasażerów w piątki, soboty i niedziele oraz 15 sierpnia; a we wrześniu: w soboty i niedziele, czyli: 1-2 września, 8-9 września, 15-16 września.

W związku z niskim stanem wody na Wiśle i brakiem możliwości śluzowania, od 2 maja br. do odwołania rejsy statkiem "Zefir“ do Serocka będą odbywać się na trasie Żerań – Serock – Żerań.

W dniu rejsu pasażerowie dowiezieni zostaną autobusem z przystanku Podzamcze od strony Bulwaru (na wysokości Zamku Królewskiego). Przejazd odbywa się na podstawie biletu na rejs do Serocka.

Autobus odjeżdża o godz. 9.00 z przystanku Podzamcze 02, a po zakończonym rejsie wraca na Podzamcze. Na trasie powrotnej autobusu obowiązują przystanki warunkowe "na żądanie“.

W swoje rejsy ruszyły też promy WLT. Aktualnie brzegi Wisły łączą cztery bezpłatne przeprawy promowe, które kursują na trasach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa plaża (21 osób + 21 rowerów), Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy plaża (21 osób + 21 rowerów), Nowodwory – Łomianki (21 os. + 21 rowerów) oraz Podzamcze – ZOO plaża (40 osób + 40 rowerów).

W maju i czerwcu promy pływać będą: w soboty, niedziele i święta, a w lipcu i sierpniu – codziennie. Promy pływają przez całą majówkę (2-6 maja). Tak samo będzie w piątek po Bożym Ciele, czyli 1 czerwca.

Szczegółowe informacje dotyczące kursowania WLT można znaleźć na stronie ztm.waw.pl w specjalnej zakładce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
prom
WLT
ZTM Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.