TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Statki Żeglugi Gdańskiej już pływają. Reżim sanitarny
InfoShip.pl - Opublikowano: 22.05.2020 11:30:46
Żegluga Gdańska rusza z zatokowymi rejsami; fot. Żegluga Gdańska

Statki Żeglugi Gdańskiej zapraszają na wody Zatoki Gdańskiej.

Wraz z kolejnym etapem odmrażania gospodarki ruszyły usługi turystyczne. Od 19 maja statki Żeglugi Gdańskiej znów wożą pasażerów. Można popłynąć na Hel albo na wycieczką po portach

Rejsy odbywać się będą  z zachowaniem obowiązkowych środków ochrony osobistej w postaci maseczek i przy wykorzystaniu połowy dopuszczalnej liczby pasażerów określonej  w dokumentach bezpieczeństwa statku. 

Żegluga czeka na turystów

Uruchomienie rejsów było możliwe dzięki kolejnemu etapowi odmrażania gospodarki.

– Działalność wznowiliśmy 19 maja 2020 r. Na razie jeszcze turystów jest niewielu, ale spodziewam się, że pierwsze rejsy odbędą się już w najbliższy weekend – mówi Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej. – Jesteśmy gotowi do wypłynięcia – podkreśla.

W rozkładzie możemy znaleźć trasy z Gdańska i Gdyni do Helu oraz krótsze rejsy z Gdańska na Westerplatte i na wycieczkowej trasie po porcie w Gdyni Na tych "portowych" rejsach w dalszym ciągu dostępna będzie oferta audioprzewodnika.

I tak statki do Helu kursować będą raz dziennie. Jest to rejs oznaczony, jako "rezerwowy". Odbywa się on, jeśli będzie odpowiednia liczba podróżnych. Informacji o połączeniu na półwysep udzielają kasy biletowe.

Z kolei statki na Westerplatte będą pływać cztery razy dziennie.

Reżim sanitarny

Podróżnych na statkach obowiązywać będzie jednak reżim sanitarny.

– Pasażerowie będą podczas rejsu musieli nosić maseczki zakrywające usta i nos. Niezbędne będą także rękawiczki. Liczba pasażerów na statkach też będzie ograniczona. Maksymalnie na pokład będziemy mogli przyjąć połowę dopuszczalnej liczby osób, określonej w dokumentacji statku – wyjaśnia prezes Latała.

Oznacza to, że np. z rejsu katamaranem skorzystać będzie mogło 250 osób. Na statkach dostępne będą również pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.

– Nasze statki są gotowe do rejsów. Zapraszamy turystów na pokład. Przejazd statkiem to niewątpliwa atrakcja dla wszystkich i możliwość zobaczenia Trójmiasta i pięknego Pomorza z innej, wodnej perspektywy – zaprasza Jerzy Latała.

Bilety na rejsy można kupować w kasie w Gdyni i w Gdańsku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sezon
Żegluga Gdańska