TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stena Line z czwartym promem z Polski do Szwecji
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.10.2018 13:00:17
Stena Line z czwartym promem - Stena Nordica

Linia promowa Stena Line z Gdyni do Karlskrony wzbogaciła się o czwarty prom pasażersko-frachtowy.

Linia promowa Stena Line z Gdyni do Karlskrony wzbogaciła się o czwarty prom pasażersko-frachtowy. Nowy statek na tej linii, Stena Nordica, w pierwszy rejs do Szwecji wypłynął 8 października.

Stena Nordica to jednostka ro-pax i zastąpi statek towarowy Gute. Statek ma 170 m długości i 26 m szerokości, a na pokład zabiera 450 osób i nawet 300 samochodów osobowych. Dodatkowo, dzięki niemal dwukrotnie większej powierzchni ładunkowej, nowa jednostka może również zabrać znaczną liczbę samochodów ciężarowych. Stena Nordica to statek zbudowany w roku 2000. Od tego czasu był kilkakrotnie modernizowany.

Liczby Stena Nordica to

  • Liczba pasażerów: 450.

  • Czas rejsu: 10,5 godziny.

  • Długość: 170 metrów.

  • Szerokość: 26 metrów.

  • Pojemność ładunkowa: 1950 m.

Promowy rynek

- Ogromny popyt na nasze usługi tego lata utwierdził nas w przekonaniu, że ciągle rosnący rynek potrzebuje nowych inwestycji. Dopasowanie naszych możliwości przewozowych do potrzeb klientów jest dla nas priorytetem. Dlatego do floty na linii Gdynia-Karlskrona dołączamy nową jednostkę - Stena Nordica. To sprawdzony i lubiany przez naszych klientów statek. Dodatkowo cieszy nas, że jest to prom ro-pax, a więc będziemy mogli zaoferować zarówno przewozy pasażerskie, jak i frachtowe wszystkimi statkami na linii Gdynia-Karlskrona - mówi Marek Kiersnowski, dyrektor linii promowych na Bałtyku Południowym w Stena Line.

Liczby Stena Line w Polsce

Operator promowy Stena Line obsługuje obecnie dwie linie promowe z Polski: z Gdyni do Karlskrony i z Gdyni do Nynäshamn pod Sztokholmem. Łączna liczba kursów na trasie do Karlskrony zwiększy się teraz do 46 rejsów w obie strony tygodniowo. Do tego od końca ub. roku Stena Line utrzymuje połączenie towarowe na linii z Gdyni do Nynäshamn. Jest to połączenie frachtowe, obsługiwane przez statek o nazwie Vikingland, który przewozi ładunki i ciężarówki.

Linia do Karlskrony w południowej Szwecji funkcjonuje już od ponad 20 lat. Natomiast do Nynäshamn wystartowała pod koniec 2017 rokuSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Port Gdynia
Stena Line
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.