TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stena Vision zostaje na linii Polska-Szwecja
InfoShip.pl - Opublikowano: 18.06.2020 12:30:35
Stena Vision zostaje na linii Polska-Szwecja; fot. Stena Line

Stena Vision nadal będzie kursować na linii Gdynia-Karlskrona.

Stena Vision pozostanie jednak w eksploatacji. Razem z jednostkami Stena Spirit i Stena Baltica będzie regularnie kursować na linii Gdynia-Karlskrona latem, co umożliwi zapewnienie miejsc dla rosnącej liczby pasażerów podróżujących między Polską a Szwecją.

Wcześniej przewoźnik ogłosił, że prom Stena Vision obecnie kursujący na trasie Stena Line z Gdyni do Karlskrony w południowej Szwecji, zostanie odstawiony na postój od początku lipca do odwołania. Powodem tej decyzji było zmniejszenie się liczby pasażerów spowodowane pandemią.

Teraz jednak wszystko wraca do normy. Rośnie liczba pasażerów i firma notuje nieco więcej rezerwacji w miesiącach letnich.Jak podkreśla przewoźnik, wprowadzone zasady dystansu społecznego na pokładzie oraz szereg środków bezpieczeństwa epidemicznego umożliwiają dalsze bezpieczne prowadzenie operacji również w obszarze przewozów pasażerskich.

Trzy promy

A oto strategia przewoźnika ma lato: Stena Spirit i Stena Vision nadal będą kursować normalnie, Stena Baltica będzie działać jako trzeci statek na linii przeznaczony do transportu ładunków.

W sumie Stena Line oferuje 34 wypłynięcia tygodniowo na tej linii, łączącej Polskę ze Skandynawią.

Kiedyś wykorzystywany na tej trasie prom Stena Nordica, kursuje tymczasowo na innej linii z siatki połączeń Stena Line.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
prom
Stena Line