TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Światowe Dni Morza 2018 w Szczecinie
InfoShip.pl - Opublikowano: 08.03.2018 17:00:19
Światowe Dni Morza 2018 w Szczecinie

W tym roku Światowe Dni Morza odbędą się w Szczecinie, w dniach 13-15 czerwca.

Najważniejsza impreza morska Narodów Zjednoczonych odbędzie się w Polsce

W tym roku Światowe Dni Morza odbędą się w Szczecinie, w dniach 13-15 czerwca. To największe morskie święto Narodów Zjednoczonych. O wyborze Polski jako gospodarza tego prestiżowego wydarzenia zadecydowała Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO). To dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ pierwszy raz Światowe Dni Morza zostaną zorganizowane w państwie Europy Środkowo-Wschodniej.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie "IMO 70: Nasze dziedzictwo – lepsza żegluga dla lepszej przyszłości". Podczas spotkania zostaną poruszone kwestie dotyczące m.in.:

• nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań dla żeglugi morskiej;

• bezpieczeństwa cyfrowego w żegludze;

• wyzwań stojących przed nowymi szlakami transportowymi;

• przyszłością rynku pracy w branży morskiej.

Są to tematy aktualne w kontekście rozwoju międzynarodowego transportu morskiego, który pełni wiodącą rolę w handlu światowym. Szacuje się, że ponad 80% towarów transportowanych jest drogą morską. Te kwestie odgrywają szczególnie istotne znaczenie dla Polski jako państwa o znaczącym potencjale gospodarki morskiej.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 800 gości z całego świata. Wśród nich będzie Sekretarz Generalny i przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Nie zabraknie także delegacji rządowych, ministrów ds. morskich z całego świata. W imprezie wezmą udział przedstawiciele biznesu, środowiska akademickiego oraz ekspertów z branży morskiej.

Podczas Światowych Dni Morza odbędą się obrady z udziałem ministrów ds. morskich oraz konferencja poświęcona tematyce morskiej. Odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących skierowanych do mieszkańców oraz turystów przebywających w tym czasie w Szczecinie.

W tym roku przypada 70. rocznica powstania IMO oraz 100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Oba wydarzenia są doskonałą okazją do promocji wizerunku naszego kraju za granicą poprzez organizację Światowych Dni Morza.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Port Szczecin
MGMiŻŚ
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.