TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Światowe Dni Morza w Szczecinie otwarte!
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 14.06.2018 14:30:39
Światowe Dni Morza w Szczecinie otwarte!

W dniach 13-15 czerwca odbędą się w Szczecinie Światowe Dni Morza 2018. Są one współorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Międzynarodową Organizację Morską (IMO).

W dniach 13-15 czerwca odbędą się w Szczecinie Światowe Dni Morza 2018. Są one współorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Międzynarodową Organizację Morską (IMO).

Pierwszy raz ta międzynarodowa impreza nie odbędzie się w stolicy państwa gospodarza. Także po raz pierwszy organizatorem tego największego święta morskiego Narodów Zjednoczonych jest państwo Europy Środkowo-Wschodniej. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest "IMO 70: Nasze dziedzictwo – lepsza żegluga dla lepszej przyszłości" nawiązujące do 70. rocznicy powstania IMO.

-"Polska jest i zawsze będzie morska; moim zadaniem i zadaniem całego polskiego rządu jest odbudowa sektora gospodarki morskiej – powiedział w czwartek, 14 czerwca, podczas uroczystości otwarcia Światowych Dni Morza w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. - "Moim zadaniem i zadaniem całego polskiego rządu jest odbudowa sektora gospodarki morskiej. Pracujemy dla przyszłych pokoleń Polaków, prowadząc nasze projekty z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i z poszanowaniem zrównoważonego rozwoju i najwyższych standardów ochrony środowiska" – dodał szef resortu gospodarki morskiej.

Dziś gościmy w Szczecinie cały świat morski – kontynuował Gróbarczyk. Jak dodał, "wspólnie z ministrami ds. morskich i ministrami transportu będziemy debatować o najważniejszych wyzwaniach dla żeglugi morskiej i dla morskiego rynku pracy".

"Polska jest krajem członkowskim Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO-PAP) od 1960 r. stale zaangażowanym na rzecz (…) misji IMO, czyli współpracy na rzecz bezpiecznej, przyjaznej środowisku, efektywnej i zrównoważonej żeglugi. Organizując Światowe Dni Morza w naszym kraju chcemy zwiększyć naszą aktywność na forum IMO. Składam deklarację, że Polska będzie kandydować do rady IMO w 2019 r., aby dołączyć do grona najważniejszych państw morskich na świecie" – powiedział Gróbarczyk, dodając, że jest zaszczycony tym, że gospodarzem debaty jest Polska.

Tegoroczne obchody Światowych Dni Morza, które zbiegają się z siedemdziesięcioleciem Międzynarodowej Organizacji Morskiej, odbywają się pod hasłem "IMO70: Nasze dziedzictwo – Lepsza żegluga dla lepszej przyszłości". Do stolicy Pomorza Zachodniego przyjechały oficjalne delegacje z całego świata, zagraniczni eksperci oraz przedstawiciele biznesu i nauki.

Organizatorem tegorocznych Światowych Dni Morza jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MGMiŻŚ
Port Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.