TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świnoujście ponownie wybiera wykonawcę tunelu pod Świną
InfoShip.pl - Opublikowano: 19.04.2018 11:00:39
Świnoujście ponownie wybiera wykonawcę tunelu pod Świną

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie konsorcjum firm Toto S.p.A. Construzioni Generali (lider) i ICM S.p.A. Koniec walki o lukratywny kontrakt?

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie konsorcjum firm Toto S.p.A. Construzioni Generali (lider) i ICM S.p.A. na decyzję Komisji Przetargowej o odtajnieniu informacji zastrzeżonych przez oferenta.

W związku z tym Komisja Przetargowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mogła dokonać ponownego wyboru najkorzystniejszej ofertę w przetargu na "Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną".

Po ponownym przeanalizowaniu wszystkich ofert, jako wykonawcę wybrano konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A., które za realizację inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj zaproponowało cenę 727 098 144,70 złotych.

Pozostali oferenci mają teraz 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań.

- Liczę na to, że ostra walka o ten kontrakt pomiędzy oferentami już się skończyła, żadne odwołanie nie wpłynie i będziemy mogli w maju podpisać umowę z wybranym wykonawcą - mówi Prezydent Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

Budowa tunelu ma potrwać 4 lata.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tunel
Port Świnoujście
Świna
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.