TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świnoujście z nowym portem - w Łunowie
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.10.2017 11:24:42
Powstanie port Łunowie na Zachodniopomorskim Szlaku

Przystań na wyspie Wolin ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstanie także obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Będzie też slip do wodowania łodzi, wiaty rowerowa oraz grillowej.

To już druga taka inwestycja, która rozpoczęła się w mieście w ostatnich tygodniach. Jesienią przyszłego roku ma być gotowa również przystań kajakowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą na wyspie Karsibór.

"Budowa przystani jachtowej w Łunowie w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w systemie zaprojektuj i wybuduj" – tak brzmi pełna nazwa tej inwestycji. Koszt budowy to 4,5 mln zł.

- Dzięki moim pracownikom z wydziału pozyskiwania funduszy zewnętrznych dostaliśmy prawie 1,9 mln złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 – mówi prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

W miniony piątek Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą nowej przystani jachtowej w Łunowie. Obiekt zbuduje konsorcjum szczecińskich firm Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW Service oraz spółka z o.o. Kowal za kwotę 4,9 mln złotych brutto. Druga firma, która również zgłosiła się do przetargu, zaproponowała dużo wyższą cenę – ponad 8 mln złotych.

Co ważne, obiekt będzie ogólnodostępny. Z przystani będą mogły korzystać nie tylko osoby pływające, ale także ci, którzy będą chcieli po prostu osiedzieć i odpocząć na wodą czy przy grillu.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców tej części miasta, bo właśnie turystyka wodna, to kierunek w którym rozwija się nasze osiedle; kajaki, łódki, jachty. Mamy ku temu naprawdę rewelacyjne warunki naturalne, które zadowolą nawet tych najbardziej wymagających. Brakowało tylko infrastruktury – mówi radny i mieszkaniec Przytoru – Łunowa Sławomir Nowicki. – Mamy już ośrodek żeglarski dla dzieci i młodzieży, a teraz będziemy mieli ogólnodostępną przystań.Sprawdź też:
port Świnoujście
Zachodniopomorskie

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.