TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świnoujście z nowym portem - w Łunowie
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.10.2017 11:24:42
Powstanie port Łunowie na Zachodniopomorskim Szlaku

Przystań na Wyspie Wolin ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi.

Przystań na wyspie Wolin ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstanie także obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Będzie też slip do wodowania łodzi, wiaty rowerowa oraz grillowej.

To już druga taka inwestycja, która rozpoczęła się w mieście w ostatnich tygodniach. Jesienią przyszłego roku ma być gotowa również przystań kajakowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą na wyspie Karsibór.

"Budowa przystani jachtowej w Łunowie w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w systemie zaprojektuj i wybuduj" – tak brzmi pełna nazwa tej inwestycji. Koszt budowy to 4,5 mln zł.

- Dzięki moim pracownikom z wydziału pozyskiwania funduszy zewnętrznych dostaliśmy prawie 1,9 mln złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 – mówi prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

W miniony piątek Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą nowej przystani jachtowej w Łunowie. Obiekt zbuduje konsorcjum szczecińskich firm Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW Service oraz spółka z o.o. Kowal za kwotę 4,9 mln złotych brutto. Druga firma, która również zgłosiła się do przetargu, zaproponowała dużo wyższą cenę – ponad 8 mln złotych.

Co ważne, obiekt będzie ogólnodostępny. Z przystani będą mogły korzystać nie tylko osoby pływające, ale także ci, którzy będą chcieli po prostu osiedzieć i odpocząć na wodą czy przy grillu.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców tej części miasta, bo właśnie turystyka wodna, to kierunek w którym rozwija się nasze osiedle; kajaki, łódki, jachty. Mamy ku temu naprawdę rewelacyjne warunki naturalne, które zadowolą nawet tych najbardziej wymagających. Brakowało tylko infrastruktury – mówi radny i mieszkaniec Przytoru – Łunowa Sławomir Nowicki. – Mamy już ośrodek żeglarski dla dzieci i młodzieży, a teraz będziemy mieli ogólnodostępną przystań.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
port Świnoujście
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.